I Love Handball - Belka duza 2
Bundesliga (M)
A A A
Kuriozalna kontuzja Lichtleina - był blisko obcięcia sobie...
13.08.2013 21:34 Źródło: Sport1
komentarzy 0

Carsten Lichtlein może mówić o sporym szczęściu w nieszczęściu. W czasie weekendowych porządków w ogrodzie swojego domu o mały włos mocno by się okaleczył. Na szczęście skończyło się na dwutygodniowej przerwie w treningach.

 

Carsten Lichtlein w oficjalnym stroju treningowym reprezentacji Niemiec (Fot. DHB / mat. prasowe)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!


172-krotny reprezentant Niemiec to jeden z najlepszych bramkarzy ręcznych świata. O mały włos w miniony weekend straciłby palec. Lichtlein kosił trawnik w ogrodzie swojego domu. W pewnym momencie chciał usunąć kamień z ostrza kosiarki, zapominając, że ta jest cały czas włączona.


Efekt? Palec wskazujący prawej ręki został mocno skaleczony, a Lichtlein czym prędzej odwieziony do szpitala w celu zszycia rany ciętej. Lekarze zalecili dwutygodniową przerwę i… bardziej uważne korzystanie z urządzeń ogrodniczych.
 

32-letni bramkarz w tym sezonie będzie reprezentował barwy VfL Gummersbach. Działacze tego znakomitego niegdyś klubu, który był bliski bankructwa, a w zeszłych rozgrywkach bronił się przed spadkiem, mają nadzieję, że Lichtlein będzie gotów do gry przeciwko beniaminkowi TV Emsdetten 24 sierpnia 2013 roku.


- Liczymy, że rana nie była aż tak groźna, a Carsten będzie mógł zadebiutować oficjalnie w naszym klubie już w pierwszej kolejce Bundesligi - powiedział rzecznik VfL Gummersbach Marc-Andre Schroeter.

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń - -1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens