Bundesliga (M)
W Lipsku widać pierwsze efekty pracy Bieglera (wideo)
12.05.2013 22:00 Źródło: inf. własna

Piłkarze reczni z Lipska, którzy bronią się przed spadkiem z 2. Bundesligi zaczęli wirzyć w siebie. W wyjazdowym meczu 34. Kolejki zaplecza niemieckiej ekstraklasy odnieśli zwycięstwo. Była to pierwsza wygrana od kiedy zespół prowadzi trener reprezentacji Polski Michael Biegler.

Piłkarze z Lipska pod wodzą M.Bieglera mają szanse na pozostanie w 2. Bundeslidze (Fot. YT)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Rywalem SC Lipsk  był SV Henstedt-Ulzburg, a więc drużyna, która także broni się przed spadkiem, ale jest jeszcze w gorszej sytuacji niż zespół Bieglera.

Stąd olbrzymia determinacja gospodarzy, by wygrać meczu. Po pierwszej połowie wszystko na to wskazywało, że to miejscowi zgarną dwa punkty. Po pierwszej połowie SV Henstedt prowadziło 10:9. W 47-ej minucie gospodarze wygrywali już 19: 15.

Wtedy nastąpiła metamorfoza klubowego zespołu Michael Bieglera. Ekipa Z Lipska  zdobyła siedem bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 22:19. To podłamało miejscowych, którzy po takich ciosach już się nie podnieśli. Lipsk wygrał ostatecznie 25:22, odnosząc zwycięstwo, które może zdecydować o pozostaniu w 2. Bundeslidze.

Mimo zwycięstwa trener Biegler przyznał, że jego ekipa miała sporo szczęścia.

- Nie zrealizowaliśmy wieli założeń w pierwszej części spotkania. Przeciwnik sprawiał, że początkowo musieliśmy gonić wynik i improwizować, co nie było wygodne. Postawiliśmy pierwszy krok na drodze do utrzymania, ale kolejne będą jeszcze trudniejsze - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, który w Lipsku ma pracować do końca sezonu.

Przed Lipskiem jeszcze cztery kolejki. Na razie zespół Michaela Bieglera zajmuje 15-ste miejsce. Do 3. ligi niemieckiej spadają ekipy z miejsc 17-20.

SV Henstedt – SC Lipsk 22:25 (10:9)

SV Henstedt: Hampel, - Bastian, Pries, Kibat 4/3, Makowka 2, Kohnagel 2, Lang 2, Gersch, Lauenroth 6, Völzke 2, Wrage, Jurgeleit 2, Thöneböhn

SC Lipsk: Pulay, Galia - Streitenberger, Baumgärtel 4, Oehlrich 4, Binder 1, Gerlich 1, Boese 7/1m Riehn, Seitle 2, Prokopec 2/1, Feld 2, Göde 1