Asobal (M)
Barcelona z Superpucharem - Atletico pokonane w Madrycie!
09.09.2012 14:01 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni FC Barcelona i BM Atletico Madryt zmierzyli się w sobotni wieczór w meczu o 27. w historii Superpuchar Hiszpanii, otwierającym sezon piłki ręcznej w tym kraju. Wygrali Katalończycy 34:31.

Oryginalna stylistyka plakatu zapowiadająca meczu o Superpuchar Hiszpanii w piłce ręcznej (Fot. Asobal)
Dołącz do nas na Facebooku!

Spotkanie było wyrównane tylko do stanu 7:7, potem nastąpił „odjazd” Barcelony, która zdobyła siedem goli z rzędu, demolując w tym czasie wicemistrza Hiszpanii. Znakomitą partię rozgrywał w tym czasie Rutenka, a także dowodzący na środku rozegrania - Sarmiento.

Atletico zaczęło mozolnie odrabiać straty, jednak do przerwy przegrywało różnicą czterech goli. W drugiej połowie Barcelona, która prezentowała się jako bardziej zgrany zespół  nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa, mimo, że jej przewaga stopniała nawet o dwóch goli. Katalończycy wygrali 34:31.

W drużynie pokonanych zagrał Mariusz Jurkiewicz, który zdobył dla ekipy z Madrytu dwie bramki. Bohaterem meczu okazał się Siergiej Rutenka, który dla Barcelony rzucił aż 12 goli, w tym sześć z rzutów karnych.

BM Atletico Madryt - FC Barcelona 31:34 (13:17)

Atletico: Hombrados, Dahl - Masachs 1, Jurkiewicz 2, Gojun 2, Kallman 5, Aginagalde 5, Ferrer 3, Sánchez Migallón, Edu Fernández, Romero, Davis 1, Barachet 1, Cañellas 5, Balic 2, Lazarov 4/1.

Barcelona: Saric, Sterbik - Víctor Tomás 3, Gurbindo 3, Raúl Entrerríos 4, Rutenka 12/6, Stranovsky 2, Noddesbo 6, Sorhaindo 1, Sarmiento 2, Ariño, Montoro, Jernemyr, Aguirrezabalaga, Rocas 1, Viran Morros.

Progresja wyniku: 3-3, 5-6, 7-10, 7-13, 11-15, 13-17; druga połowa: 17-20, 19-21, 22-24, 24-28, 28-32, 31-34.