I Love Handball - Belka duza 2
Asobal (M)
A A A
Chcą ratować BM Atletico - to nie koniec drużyny z Madrytu?!
11.07.2013 10:34 Źródło: inf. własna/Marca/Asobal
komentarzy 0

Upadek sekcji piłkarzy ręcznych Atletico Madryt wstrząsnął posadami hiszpańskiego sportu. Od wielu lat drużyna z Ciudad Real a potem z Madrytu była – obok FC Barcelona – wizytówką hiszpańskiego szczypiorniaka. Tak jak w ubiegłym dziesięcioleciu przebojem wdarła się na światowe salony, tak teraz z wielkim hukiem z nich wypada. Są jednak tacy, którzy wierzą, że sytuację można jeszcze odwrócić.

 

Czy kibice z Madrytu będą jeszcze mieli okazję dopingować swoją drużynę? (Fot. BM Atletico Madryt)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

  

Po druzgocącej dla kibiców z Madrytu informacji o upadku BM Atletico prezes hiszpańskiej Krajowej Izby Sportu Miguel Cardenal zwołał natychmiast zebranie, w którym uczestniczyły także władze Hiszpańskiego Królewskiego Związku Piłki Ręcznej i menedżerowie Asobalu – hiszpańskiej ekstraklasy.

 

Cardenal zapowiedział, że zostaną wprowadzone jak najszybciej środki naprawcze, kontrola klubowych budżetów, by sytuacja - jaka miała miejsce z upadkiem BM Atletio Madryt - się nie powtórzyła. Cardenal wierzy, że po upadku Atletico jeszcze nie wszystko stracone.

 

- Będę chciał się spotkać z prezesem BM Atletico Madryt Diazem de Mera, aby dowiedzieć się dokładnie, co doprowadził go do podjęcia tak drastycznego kroku. Wiem, że sytuacja jest skomplikowana, ale nie można dopuścić, by taki zespół znikał ze sportowej mapy Hiszpanii - powiedział Cardenal.

 

Szef Krajowej Izby Sportu w Hiszpanii dodał, że ma informacje o finansowych kłopotach innych drużyn. Jedyną ekipą, która ma stabilna sytuację, jest FC Barcelona. W pozostałych druzynach zostanie przeprowadzony finansowy audyt.

 

Zaniepokojone sytuacją są władze Asobalu  czyli hiszpańskiej  ekstraklasy piłkarzy ręcznych, którzy uważają, ze casus Atletico to fatalna wiadomość dla całej piłki ręcznej i to w sezonie, w którym Asobal obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.

 

- To smutny dzień dla nas wszystkich. Klub z Madrytu był przez wiele lat wizytówką nas wszystkich na arenie międzynarodowej. Zniknął wielki zespół z wielką historią. Musimy głęboko zastanowić się nad przyczynami takiej sytuacji i wprowadzić środki naprawcze, bo inaczej konkurencyjność hiszpańskiego handballu mocno spadnie – powiedział Eduard Coll, prezes Asiobalu.

 

- Asobal od miesięcy pracuje nad poprawa sytuacji hiszpańskich klubów, nie jest to proste, a upadek BM Atletico Madryt w tym na pewno nie pomoże - dodał Coll, który wskazał na paradoks hiszpańskiej piłki ręcznej. Hiszpania ma obecnie najlepszych trenerów i piłkarzy ręcznych na świecie, a dyscyplina mocno kuleje finansowo od kilku lat.

 

Póki co BM Atletico Madryt, w którym przez ostatnie lata z powodzeniem grał Mariusz Jurkiewicz, rozpoczęło spłatę wierzytelności wobec swoich najwierniejszych kibiców, którzy wykupili karnety na przyszły sezon…

 

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens