Wegrzy
Asobal (M)
Jurkiewicz wrócił do gry - Atletico wygrało z Anaitasuną (wideo)
24.09.2012 10:45 Źródło: inf. własna

Mariusz Jurkiewicz powrócił do gry w Asobalu po niegroźnej kontuzji, której doznał w jednym z ligowych meczów. Jego BM Atletico Madryt pokonało przed własną publicznością Helvetię Anaitasuna 36:31.

Mariusz Jurkiewicz (nr 22) asystuje przy bramce z lewego skrzydła (Fot. Asobal)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Wydawało się, że rywal nie zawiesi wysoko poprzeczki wicemistrzom Hiszpanii. Przez pierwszy kwadrans taki właśnie scenariusz miał ten mecz. Atletico prowadziło w 15-stej minucie 11:7 po bramce Kiryła Lazarowa. Jednak goście nieoczekiwanie zdobyli sześć bramek z rzędu, kompletnie zmieniając sytuację na boisku. W 23-ciej minucie prowadzili 13:11 i do końca pierwszej części meczu nie oddali przewagi (15:16).

Niefrasobliwa gra gwiazd z Atletico spotkała się z ostrą reakcją trenera Talanta Dujszebajewa, a stołeczni szczypiorniści ostro wzięli się do roboty. Na początku drugiej połowy stracili co prawda bramkę na 15:17, ale potem dosłownie zmiażdżyli rywala.

Rzucili 9 bramek z rzędu, wyprowadzając Atletico na prowadzenie 24:17. Po takim sportowym ciosie Anaitasuna nie była w stanie dogonić rywala. Atletico wygrało 36:31, do końca kontrolując sytuację na boisku.

Mariusz Jurkiewicz zdobył dwie bramki dla Atletico, oddał w sumie cztery rzuty.

Po trzech kolejkach liderem Asobalu jest FC Barclona, która w ostatnim ligowym meczu rozbiła Academię Octavio 36:21. Oprócz Barcy i Atletico niepokonane pozostają także ekipy: Reale Ademar Leon, BM Aragon oraz Globalcaja Encantada.

BM Atletico Madryt - Helvetia Anaitasuna 36:31 (15:16)

Atletico: Dahl - Roberto García 7/2, Lazarov 6/2, Cañellas 5/2, Jurkiewicz 2, Davis 1, Aginagalde 4, Migallón 1, Edu Fernández 2, Ferrer 1, Romero 1, Barachet 1, Gojun 2, Masachs 3/ 2

Anaitasuna: Schulz, Capon - Carvajal,  Marcelo 5/4, Latorre 1, Cristian Martínez 3, Meoki 7, Nadoveza 1,  Reig 4, Etxebarria, Montávez 3, Borragán, Novelle 3, Chocarro 4, Goñi

oceń + 2 (2 głosów)

1
Prawe skrzydło
hrabia | *.pl | 24.09.2012 18:35
jest tam, gdzie zawodnik atakujący ma prawą rękę. A na zdjęciu Jurkiewicz asystuje przy akcji z lewego skrzydła. W wojsku nie byliście ?