Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Mistrzostwa Polski
A A A
BHT GRU Juko Piotrków rozpoczął sezon piłki ręcznej plażowej
25.05.2017 20:37 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W miniony weekend wystartowały rozgrywki PGNIG Summer Superligi. Pierwszy turniej rozegrano w malowniczej scenerii Placu Solnego we Wrocławiu, a w rozgrywkach  wystartowało 6 zespołów kobiecych oraz 5 męskich.

 

Wspólne zdjęcie ekip z Piotrkowa Trybunalskiego (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!Szczypiornistki z Piotrkowa wygrywając pierwszy mecz z drużyną z Kowalewa Pomorskiego trafił do grupy "wygranych”, w której zajęły pierwsze miejsce pokonując kolejno  zespół z Radzymina oraz Poznania. W półfinale przyszło im się mierzyć z zespołem Warszawa Skład.

 

Po emocjonującym pojedynku to Piotrkowianki przechyliły szale  zwycięstwa na swoją korzyść pewnie wygrywając shot-outy. W finale to ponownie drużyna BHT SPR ROKiS Radzymin była przeciwnikiem dziewczyn z BHT GRU Juko . Pojedynek był bardzo emocjonujący, a na trybunach zasiadł komplet widzów. Tym razem również drużyna z Piotrkowa okazała się lepsza wygrywając całe spotkanie 2:0.
 We Wrocławiu dziewczyny udowodniły, że zarówno atak jak i obrona to mocne punkty zespołu. Najlepszą obrotową turnieju została Paulina Sowa.


- Już w pierwszym dniu mecze były bardzo wyrównane, miałyśmy dosyć słabą skuteczność rzutową i ciężko nam było wejść w swój rytm. Mimo to zachowałyśmy spokój i walczyłyśmy o każdy centymetr boiska. Poziom gry zespołów w tym roku jest wyrównany dlatego bardzo się cieszę, że wygrałyśmy wszystkie mecze, a tym samym cały turniej.
Najlepiej broniącą zawodniczką została Weronika Łakomy.


- Nie było okazji spotkać się przed turniejem na wspólnym treningu, więc miałyśmy pewne obawy co do naszej gry. W pierwszych spotkaniach było to niestety widać,  brakowało nam zgrania. Z każdym meczem nasza gra wyglądała jednak coraz lepiej, a bardzo dobra atmosfera panująca w drużynie pomagała, szczególnie w tych trudniejszych momentach. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale tak dobry początek sezonu motywuje do dalszej walki . Bardzo cieszy mnie indywidualne wyróżnienie, jednak jest to zasługa całego zespołu, który świetnie współpracował przez cały turniej.


Męski zespół GRU Juko zajął w całym turnieju drugie miejsce.  W grupie wygrali dwa z czterech pojedynków. W półfinale pokonali zespół Fundacji Akademii Sportu Gdańsk by w finale zmierzyć się z aktualnym Mistrzem Polski zespołem BHT Auto Forum Petra Płock. Finał był pokazem sportowych umiejętności obu zespołów oraz obfitował w wiele widowiskowych zagrań i  parad bramkarskich.

 

Pierwszy set padł łupem Płocczan, drugi Piotrkowian i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były shot-outy. Ostatecznie to drużyna z Płocka  popełniła mniej błędów w rezultacie wygrywając całe spotkanie 2:1.  W drużynie z Piotrkowa najlepszym lewoskrzydłowym turnieju został wybrany Maciej Włudarczak, natomiast nagroda dla najlepszego obrońcy trafiła do Mateusza Orłowskiego.


Klasyfikacja końcowa turnieju kobiet:


1. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
2. BHT SPR ROKiS Radzymin
3. BHT Byczki Kowalewo Pom.
4. Warszawa SKŁAD
5. Pyrki Poznań
6. Piotrkovia Juniorki

Klasyfikacja końcowa turnieju mężczyzn:
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
3. Fundacja Akademia Sportu Gdańsk
4. Eisberg Rondel Team Legnica
5. AKS Politechnika Wrocławska

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens