Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Mistrzostwa Polski
A A A
Beach Handball Płock 2016 - walka na piasku na płockim rynku
22.06.2016 11:43 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Już po raz trzeci płocka starówka stanie się areną zmagań piłkarzy ręcznych plażowych w ramach cyklu rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Tym razem Beach Handball Płock rozgrywany będzie w ostatnim tygodniu czerwca (24.06 – 26.06), tradycyjnie w sercu miasta. Łącznie zagoszczą na Mazowszu aż 24 drużyny, wśród których nie zabraknie zespołów dobrze znanych na arenie międzynarodowej. Jednym z patronów medialnym imprezy jest wortal handball.pl.

 

Fragment plakatu awizującego MP w beach handballu w Płocku (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

W tegorocznym turnieju zobaczymy aż 14 zespołów w kategorii żeńskiej oraz 10 męskich – biorąc pod uwagę poprzednie turnieje jest to rekordowa liczba uczestników.
 

- W tym roku zainteresowanie organizowanymi przez nas rozgrywkami było dużo większe niż w poprzednich latach – przyznaje dyrektor turnieju, Jakub Malinowski.


- Udało nam się zgromadzić znacznie więcej zespołów niż w poprzednich edycjach. Niestety ze względu na ograniczenia czasowe i fakt, iż w ciągu weekendu można rozegrać określoną liczbę meczów, nie byliśmy w stanie przyjąć zgłoszeń wszystkich chętnych drużyn. W związku z tym, w Płocku zagrają jedynie zespoły rywalizujące w cyklu Mistrzostw Polski, do których dołączą ekipy z zagranicy.


Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja kobiet, które będą rywalizowały w dwóch grupach liczących po siedem zaspołów. Nie zabraknie również lokalnego akcentu – po roku przerwy na plażowe  boiska wróci  MMKS Jutrzenka. Płocka drużyna w fazie grupowej zmierzy się między innymi z dwoma Holenderskimi zespołami – notowanym obecnie na 5. miejscu rankingu EBT Westsite Amsterdam (4. pozycja w EBT Finals w Salonikach 2016) oraz przygotowującą się do Mistrzostw Świata w Nazare reprezentacją Holandii U16.


Ponadto w grupie A zagrają BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, KS Red Hot Czili Buk, KS AP Poznań oraz zespół debiutujący  na piasku - BHT SPR ROKiS Radzymin.


Rywalizacja kobiet w grupie B zapowiada się równie obiecująco. Do dobrze znanych polskich drużyn – Warszawa Skład, BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski oraz Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań dołączą dwie młodzieżowe reprezentacje Holandii U16 oraz U18.


To jednak nie koniec międzynarodowych akcentów, bowiem w grupie B zagrają również dwie dobrze znane w Europie drużyny piłki ręcznej plażowej: czołowy kluba drużyna Europy (3 miejsce EBT Finals 2016 Saloniki) – TSHV Camelot oraz przygotowująca się do tegorocznych Mistrzostw Świata na Węgrzech reprezentacja Norwegii.
Warto zaznaczyć, że Norweżki to brązowe medalistki MŚ 2014 w Brazylii, zajmujące obecnie 2. miejsce w klasyfikacji medalowej wszechczasów.


W kategorii mężczyzn, na płockich boiskach ponownie zagoszczą dwa zespoły wystawione przez gospodarzy turnieju – BHT Auto Forum Petra Płock. Rywalami seniorów w grupie A będą SPRP Damy Radę Inowrocław, BHT Orły Olsztyn, reprezentacja Polski U16 oraz męska sekcja TSHV Camelot (4. drużyna finałów European Beach Handball Tour 2016).


Z kolei, w grupie B u boku juniorskiego zespołu Petry 97’ zobaczymy Fundację Akademię Sportu, BHT GRU Piotrków Trybunalski, męską reprezentację Norwegii a także ukraiński Volyn, w składzie którego zobaczymy m.in. reprezentantów kraju – zdobywcówy srebrnego medalu MŚ w Omanie w 2012 roku.


Udało nam się zgromadzić znacznie więcej zespołów niż w poprzednich edycjach. Niestety ze względu na ograniczenia czasowe i fakt, iż w ciągu weekendu można rozegrać określoną liczbę meczów, nie byliśmy w stanie przyjąć zgłoszeń wszystkich chętnych drużyn. W związku z tym, w Płocku zagrają jedynie zespoły rywalizujące w cyklu Mistrzostw Polski, do których dołączą ekipy z zagranicy.
Jakub Malinowski, dyrektor turnieju
Spotkania w seniorskim turnieju będą rozgrywane w sobotę i niedzielę.


- Pierwsze mecze planujemy rozegrać o godzinie 9:00, a ze względu na liczbę drużyn pierwszy dzień sportowych zmagań zakończymy dopiero około 22 - mówi Jakub Malinowski.


- Emocji na pewno nie będzie brakować, a mecze przy sztucznym oświetleniu tylko podniosą widowiskowość rozgrywek - dodaje.


W piątek natomiast nie zabraknie atrakcji dla młodych kibiców – już drugi raz odbędzie się camp dla młodych adeptów plażówki, który poprowadzą zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock. Tuż po nim odbędzie się mini turniej drużyn młodzieżowych, w którym wystąpią juniorskie zespoły gospodarzy, a także wspomniane reprezentacje Polski i Holandii.


Zwieńczeniem piątkowych atrakcji będą mecze pokazowe drużyn narodowych Polski i Norwegii, które rozegrane zostaną około godziny 21.


Gospodarzem Beach Handball Płock jest Miasto Płock. Głównymi sponsorami imprezy są Auto Forum oraz Solumus. Organizacja turnieju nie byłaby możliwa również bez pozostałych sponosrów, takich jak Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, PKN Orlen S.A, Petrotel, Kic-Pak Producent Folii oraz PG SPORT.
 

Plan Mistrzostw Polski w Piłce Ręczne Plażowej – Płock 2016, 24-26 czerwca 2016*
 

Piątek 24.06.2016
12:00 – 14:00 Camp dla dzieci prowadzony przez zespół BHT Auto Forum Petra Płock
14:00 – 18:00 Turniej drużyn młodzieżowych
21:00 – Towarzyski Mecz Seniorskich Reprezentacji Kobiet: Polska – Norwegia
21:30 – Towarzyski Mecz Seniorskich Reprezentacji Mężczyzn: Polska – Norwegia

Sobota 25.06.2016
9:00 – 22:00 rozgrywki grupowe
12:00 – oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Polski

Niedziela 26.06.2016
9:00 – 13:00 rozgrywki grupowe
13:00 – 16:30 rozgrywki finałowe (półfinały, mecze o miejsca V-XI)
17:00 – 18:00 finały kategorii Kobiet i Mężczyzn
 

Turniej kobiet - podział na grupy:

 

GRUPA A: BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, KS Red Hot Czili Buk, KS AP Poznań, BHT SPR ROKiS Radzymin, MMKS Jutrzenka Płock, Westsite Amsterdam, Holandia U16
 

GRUPA B: Warszawa Skład, BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski, Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań, Polska U16, Norwegia, Holandia U18, TSHV Camelot

 

Turniej mężczyzn - podział na grupy:

GRUPA A: BHT Auto Forum Petra Płock, SPRP Damy Radę Inowrocław, BHT Orły Olsztyn, Polska U16, TSHV Camelot


GRUPA B: Fundacja Akademia Sportu BHT, BHT GRU Piotrków Trybunalski, BHT Auto Forum Petra Płock 97, Norwegia, Volyn Ukraina

 

Link to transmisji online:


Sobota 25.06:

 


Niedziela 26.06:

 

 

 


 

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens