Mistrzostwa Polski
A A A
MP 2014: BHT Piotrkowianin z podwójnym zwycięstwem
09.06.2014 17:44 Źródło: inf. własna/BHT Piotrkowianin
komentarzy 0

W niedzielę, w Inowrocławiu zakończył się turniej inaugurujący cykl Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Triumfowały w nim obie sekcje (męska i żeńska) klubu z Piotrkowa Trybunalskiego prowadzone przez Jarosław Knopika, który przez kilka lat jako zawodnik wieńczył sukcesy z drużyną gospodarzy.
 

Inauguracja MP w Piłce Ręcznej Plażowej wypadła okazale dla BHT Piotkowianina (Fpt. P.Nawrocki).
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!


Zacznijmy od pań z BHT Piotrkowianin, które pewnie przebrnęły przez fazę grupową pokonując Polonię Kępno 2:1, a zespoły Relax Warszawa i Warszawa Squad 2:0. W półfinale Ruch Chorzów ukradł Piotrkowianinowi pierwszego seta, ale za równo w drugim secie jak i w shoot-outach zawodniczki z Piotrkowa wykazały się doświadczeniem i zapewniły sobie grę o I miejsce w turnieju. W finale, coraz lepiej grające piotrkowskie szczypiornistki, również po serii shoot-outów, pokonały swojego grupowego rywala - drużynę Relax Warszawa.

Sytuacja w grupie Mistrzów Polski wyglądała nieco ciekawiej. Zawodnicy z Piotrkowa pewnie wygrali mecze z Vambresią Wąbrzeźno, juniorami Damy Radę Inowrocław i Rondel Team Legnica, wszystkie wynikiem 2:0. Piotrkowianin spokojnie kontrolował przebieg tych spotkań, a z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Jan Dobrowolski i Mateusz Wróbel, dla których były to pierwsze występy na piasku.

Prawdziwym smaczkiem pierwszego dnia zawodów okazało się ostatnie grupowe starcie, w którym obrońcy tytułu zmierzyli się z BHT Auto Forum Petra Płock. Po bardzo wyrównanej grze i decydujących akcjach w ostatnich sekundach setów, Piotrkowianin przegrał 0:2 i fazę grupową zakończył na drugim miejscu.

- Mecz z Płockiem jak i cała faza grupowa był dla nas dobrą lekcją, pokazał jakie elementy naszej gry są jeszcze do poprawy. Na pewno dał trenerowi obraz tego na czym musimy się skupić w kolejnych meczach. Wiedzieliśmy, że już na niedzielny półfinał z gospodarzami Damy Radę Inowrocław będziemy musieli, wspólnie z trenerem, wyciągnąć odpowiednie wnioski - podsumował fazę grupową skrzydłowy Konrad Szczukocki

BHT Piotrkowianin, w półfinałowym spotkaniu z Damy Radę przegrał pierwszego seta, nie wykorzystując sytuacji w ostatnich sekundach dającej jednopunktową przewagę. W drugim secie skrzydłowi poprawili swoją skuteczność i set należał do Piotrkowianina, a po serii shoot-outów to szczypiorniści z Piotrkowa cieszyli się z awansu do finału. Na finał czekała już na nich drużyna z Płocka, która pokonała w półfinale zespół Orły Olsztyn.

Pierwszy set meczu finałowego to popisowa gra obydwu zespołów, więcej błędów popełnił jednak Piotrkowianin i Petra cieszyła się ze zdobycia seta. W drugim secie lepsi okazali się doświadczeni Mistrzowie Polski i o zwycięstwie musiała zdecydować seria shoot-outów. W tym elemencie, jak i w całym meczu świetnie zaprezentował się bramkarz Adam Studziński i po niezwykle emocjonujących 8 seriach shoot-outów z pierwszego triumfu w sezonie cieszyli się Piotrkowianie.

- Nic nas nie zaskoczyło na turnieju w Inowrocławiu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że w tym sezonie walka o tytuł będzie wyrównana i dlatego każde zwycięstwo w tym roku będzie smakowało jeszcze lepiej - podsumował występ specjalista Piotrkowianina, Robert Juszczyk.

Na zakończeniu turnieju, nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki i zawodnika otrzymali Marta Łyszczyk i Maciej Włudarczak z BHT Piotrkowianin.

- To bardzo miłe wyróżnienie, które zawdzięczam efektywnej grze całego zespołu oraz wsparciu ze strony trenera. Turniej był zarówno dla mnie, jak i całej naszej drużyny dobrym sprawdzianem umiejętności w tym sezonie oraz przed zbliżającym się zgrupowaniem reprezentacji, na które pojedzie aż sześć naszych zawodniczek. Nasza gra wygląda z meczu na mecz co raz lepiej i wierzę, że możemy grać na jeszcze wyższym poziomie - skomentowała skrzydłowa Piotrkowianina.

Kolejne plażowe emocje już 21-22.06  w Kazimierzy Dolnym.

Więcej na: www.facebook.com/bhtpiotrkowianin
 

 

oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens