Belka - przyjaciel recznej
kadry
A A A
Krajowa 2017: mocne uderzenie Brazylii - Macedonia bez szans
24.11.2017 17:52 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Meczem Macedonii z Brazylią rozpoczęto turniej Trofeul Carpati w rumuńskiej Krajowie. Brazylijki nie dały Macedonkom żadnych szans, wygrywając gładko 32:19. Gwiazdą meczu była skrzydłowa Jessiqa Quintino, znana polskim kibicom z gry w Vistalu i MKS-ie Lublin. Zdobyła siedem goli.

 

Jessica Quintino zdobyła siedem bramek dla Brazylii (Fot. M.Pomorski)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Na parkiecie Sali Polivalenta zobaczyliśmy kilka piłkarek związanych z naszym krajem. Zorica Despodovska, podobnie jak Jessica Quintino, Ligia Costa i Patricia Matieli zaczęła od ławki rezerwowych, ale jako pierwsza z wymienionych wpisała się na listę strzelczyń i szybko zanotowała też ładną asystę na koło.


Była prawoskrzydłowa Vistalu i MKS Lublin weszła zaś na boisko w 20.minucie, gdy jej zespół prowadził tylko 9:8. Macedonki, chociaż mają tylko dwie zawodniczki na poziomie europejskim (Gjorgijevska i Ristovska) trzymały się nad podziw dzielnie.

 

Popularną „Jessi” chwalił zresztą przed meczem utytułowany trener Jorge Duenas . Miał rację, jeszcze przed zmianą stron Quintino popisowo wykorzystała  trzy okazje bramkowe. Nie powiodła się natomiast jej efektowna próba wykorzystania wrzutki od Any Pauli Rodrigues.


Po zmianie stron tę ostatnią zmieniła Patricia Matieli. Środkowa Vistalu  zaczęła od błędu chwytu, ale jej reprezentacyjne koleżanki dość szybko powiększyły przewagę do bezpiecznych pięciu oczek. Duża w tym zasługa ich dynamicznej bramkarki  Mayssi Pessoi, która nakręcała ataki zespołu.


Gdy pod koniec trzeciego kwadransa mistrzynie świata z 2013 wyszły na 23:16, ich zwycięstwo było już przesądzone. Po czasie wziętym przez Emila Ugrinovskiego,, na parkiecie pojawiła się Ligia Costa, odpowiadająca ze słynną Eduardą „Dudą” Amorim za sektor centralny w obronie.


Po kilku minutach po raz pierwszy na placu gry przebywały wszystkie cztery wyróżnione zawodniczki, związane kiedyś lub obecnie z naszą ligą. Ozdobą tego fragmentu rywalizacji była wkrętka Quintino na 25:17.
 

W kolejnej akcji wynik podrasowała Matieli. Gospodynie EHF Euro 2008 po zmianie stron tylko sześciokrotnie wpisały się na listę strzelczyń.

 

Dziewczyny z Kraju Kawy w sobotę o godzinie 13.00 naszego czasu zmierzą się z  Polską. Macedonki natomiast o `15.00 rozpoczną rywalizację z gospodyniami turnieju.


Macedonia – Brazylia 19:32 (13:16)
 

Macedonia: Petkovska , Antikj, Serafimova – Gjorgijevska 7, Ristovska 3, Sazdovska 2, Livrinikj 2, Keramichieva 2, Gakidova 1, Borizovska 1, Despodovska 1, Todorovska, Nolevska, Gichevska
 

Brazylia: Moreschi , Pessoa– Quintino 7, Amorim 5, Rodrigues 5, Batista 3, S.Rocha 4, M.Costa 2, Tamires  Araujo 2,Tamires Costa 1, , Da Rocha 1, Matieli 1, Souza 1, L.Costa, Joia

 

Z Krajowy Michał Pomorski

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens