kadry
A A A
PGNiG dalej z piłką ręczną - umowa z ZPRP na kolejne cztery lata
21.12.2016 14:22 Źródło: inf. własna
komentarzy 2

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej przez kolejne cztery lata. Wspólnie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce spółka przedstawiła długofalowy plan rozwoju tej dyscypliny sportu w naszym kraju.
 

Umowę podpisali prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki i wiceprezes PGNiG Janusz Kowalski w asyście Tałanta Dujszebajewa i Kamila Syprzaka. (fot. handball.pl)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


W siedzibie ZPRP umowę przedłużającą dotychczasową współpracę podpisali Janusz Kowalski – wiceprezes zarządu PGNiG SA oraz Andrzej Kraśnicki – prezes zarządu ZPRP. Spółka pozostaje sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej do końca 2020 roku.

To najważniejsza umowa sponsoringowa PGNiG SA. W tym roku zarząd spółki podjął decyzję, aby w obszarze sponsoringu sportu skupić się wyłącznie na piłce ręcznej. Czteroletni okres umowy podyktowany jest cyklem olimpijskim.

PGNiG SA chce także wspomóc ZPRP w pozyskaniu kolejnych sponsorów, którzy przyczynią się do rozwoju piłki ręcznej w Polsce. Spółka przygotowała strategię działań komunikacyjnych, które mają na celu popularyzację tej dyscypliny sportu w kraju.

 

Niektóre z rozwiązań PGNiG z powodzeniem wprowadziło, promując Superligę – profesjonalne rozgrywki piłki ręcznej.

- Rozpoczęcie profesjonalizacji PGNiG Superligi jest tylko pierwszym etapem w rozwoju piłki ręcznej w Polsce. Równie ważna jest popularyzacja piłki ręcznej, zachęcanie do gry i dotarcie do kibiców - powiedział Janusz Kowalski, wiceprezes zarządu PGNiG SA.

 

- Planujemy stworzenie „Brygady Ręcznej”. To będzie stała ekipa obecna przy drużynie narodowej. Dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych będziemy mogli przekazywać kibicom informacje z pierwszej ręki. Będziemy blisko zawodników na treningach, w trakcie gry, w przerwach, po meczu. Chcemy przekazywać kibicom informacje, których szukają i podawać je w atrakcyjnej formie - dodał.

Dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych będziemy mogli przekazywać kibicom informacje z pierwszej ręki. Będziemy blisko zawodników na treningach, w trakcie gry, w przerwach, po meczu. Chcemy przekazywać kibicom informacje, których szukają i podawać je w atrakcyjnej formie.
Janusz Kowalski, wiceprezes zarządu PGNiG SA.
- Jestem niezwykle wdzięczny Polskiemu Górnictwu Naftowemu za zaangażowanie, zaufanie i bardzo dobrą współpracę. Jesteśmy zaszczyceni, że jedna z największych, strategicznych firm w kraju angażuje się w sposób odpowiedzialny w rozwój polskiego sportu i wspiera polską piłkę ręczną. Jestem przekonany, że ta współpraca przynosi i nadal będzie przynosić wymierne korzyści obu stronom.

 

Zapewniam, że zrobimy wszystko by nasz strategiczny partner czerpał z niej jak największe korzyści marketingowe i wizerunkowe. Jestem przekonany, że wszyscy: zawodnicy i zawodniczki, sztaby szkoleniowe i przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej zrobią wszystko by osiągnąć wymarzone przez wszystkich  sukcesy sportowe, priorytetem są dla nas Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku - podkreślił Andrzej Kraśnicki, prezes zarządu ZPRP.

PGNiG SA jest sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej od 2010 roku. Sponsoruje seniorskie i juniorskie reprezentacje Polski zarówno damskie, jak i męskie. Spółka zaangażowała się także w sponsoring piłki ręcznej plażowej. Jest tytularnym sponsorem PGNiG Superligi.

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń + 5 (5 głosów)
 
podziel się artykułem
2
bardzo dobra decyzja PGNiG
bert | *.pl | 22.12.2016 09:13
oby tylko ciepłe misie z ZPRP tego nie przejadły...
prezent pod choinkę
certy | *.pl | 22.12.2016 10:33
byłem i najlepszym był ksiądz Pleń, który zasugerował jak duży PZPR dostał od PGNiG prezent pod choinkę, oby tylko działacze to mądrze wykorzystali...
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens