MHA - belka nowa
reprezentacje
A A A
ME piłkarek ręcznych w Polsce? Działacze z ZPRP do dzieła! (wideo)
03.11.2017 20:09 Źródło: inf. własna/EHF
komentarzy 2

Od Hiszpanii na zachodzie, do Węgier i Słowacji na wschodzie, Danii na Północy i Macedonii na południowym wschodzie kontynentu. W sumie aż 15 krajów zgłosiło się do konkursów, których stawką są Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn. Najwyższy czas, by o mistrzowski turniej kobiet starał się Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Nasze szczypiornistki grą w ostatnich turniejach na MŚ w pełni na to zasłużyły.
 

Jedenaście Państw ubiega się o trzy turnieje ME 2022 i 2024. (Fot. EHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


W sumie złożono jedenaście wniosków aplikacyjnych. Kilka państw zdecydowało się na wspólne kandydatury, by podzielić między sobą koszty organizacji turnieju, ale też ewentualne zyski.

ME piłkarzy ręcznych w 2022 roku chcą zorganizować wspólnie: Belgia, Hiszpania i Francja. Druga aplikację złożyły Dania i Szwajcaria, a trzecią Węgry i Słowacja.

Turniej najlepszych handballistów Europy w 2024 chcą gościć u siebie Dania i Szwajcaria oraz Węgry i Słowacja - w przypadku, gdy nie uda się zorganizować imprezy dwa lata wcześniej. Trzecią kandydaturę zgłosiły Niemcy, ogłaszając się w aplikacji jako kraj, w którym kocha się piłkę ręczną.

Mniej chętnych jest na kobiece ME w 2022 roku. O prawo organizacji turnieju ubiegają się wspólnie Macedonia z Czarnogórą oraz Słowenia.

I tu pojawia się szansa na Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jest wakat na organizację ME piłkarek ręcznych w 2024 roku. W ciągu siedmiu lat trener Leszek Krowicki lub jego ewentualny następca może przygotować bardzo silną drużynę, która będzie w stanie walczyć z najmocniejszymi ekipami Europy.

Po ME 2008 i MŚ 2009 handball.pl lansował otwarcie tezę o potrzebie organizacji dużych imprez piłki ręcznej w Polsce. Euro 2016 okazało się organizacyjnym sukcesem. Choć sportowo był wielki niedosyt i dopiero 7-me miejsce mającej medalowe aspiracje reprezentacji Polski, to warto dać szansę naszym szczypiornistkom.

 

Byłby to z pewnością poważny impuls dla żeńskiej piłki ręcznej, która - mówiąc dyplomatycznie - znajduje się nieco w tyle za męskim szczypiorniakiem. Panowie działacze z Puławskiej 300 do dzieła!

 

Najbliższe ME odbędą się w 2018 roku we Francji. Polskie piłkarki ręczne mają duże szanse, by zagrać w tym turnieju.

 

[wideo] EHF TV: zobacz zwiastun francuskich ME 2018!

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
2
Grieg | *.pl | 03.11.2017 22:27
To znaczy, że Rosja wbrew wcześniejszym zapowiedziom jednak nie zgłosiła swojej kandydatury do organizacji żeńskich ME 2024? Skoro w wyznaczonym do 1 listopada terminie nikt się nie zgłosił, warto to wykorzystać, chociaż jeszcze lepiej byłoby ubiegać się o ME 2026, gdyż według obecnych zasad to z tej imprezy będzie można zakwalifikować się na igrzyska lub uzyskać kilka przepustek do turniejów kwalifikacyjnych. Jednak na dzień dzisiejszy najbardziej palące problemy to uzawodowienie Superligi i pokazywanie jej w telewizji w wymiarze zdecydowanie szerszym niż 10 meczów na sezon.
Zejdzcie na ziemię...
helga | *.pl | 04.11.2017 09:15
Jakie me. Niech zprp najpierw podniesie zenksa lige z kolan. Wyegzekwuje od tvp kilkadziesiat transmisji w sezonie. Jest dramat a Wy o ME
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens