Belka - przyjaciel recznej
Kadra męska
A A A
Bielecki inspiruje młodych sportowców - "było warto walczyć" (wideo)
11.06.2018 14:59 Źródło: inf. własna/Bridgestone
komentarzy 0

Utytułowany piłkarz ręczny, Karol Bielecki, mimo poważnej kontuzji zdołał powrócić do zawodowego sportu i reprezentować Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Teraz jest jedną z twarzy olimpijskiej kampaniii "Podążaj za marzeniami".
 

Karol Bielecki inspiruje młodych piłkarzy ręcznych do uprawiania sportu (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Karol Bielecki był u szczytu kariery, gdy podczas towarzyskiego meczu z Chorwacją rywal przypadkowo przebił mu kciukiem gałkę oczną. Lekarze nie byli w stanie uratować oka. On sam myślał, że jego kariera dobiegła końca.

Aby podnieść się po tak fatalnym wypadku, poświęcił mnóstwo czasu na rehabilitację i rozpoczął rygorystyczny trening. Za wszelką cenę chciał reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku. I dopiął swego! Dzięki sile i determinacji doprowadził kadrę narodową do półfinału olimpijskiego, a sam został królem strzelców turnieju.

- Kiedy straciłem oko, myślałem, że to koniec mojej kariery. To była najtrudniejsza sytuacja, z którą musiałem sobie poradzić. Nie chciałem być zapamiętany jako piłkarz ręczny, który stracił oko i nigdy nie wrócił do zawodowego sportu. Byłem jednak zdeterminowany i nie straciłem woli walki. Koniecznie chciałem wrócić na boisko. Poświęciłem temu mnóstwo energii, wysiłku i czasu. Zdecydowanie warto było walczyć. Mam nadzieję, że moja historia zainspiruje wiele osób do tego, aby spełniali swoje marzenia bez względu na przeciwności, które każdy z nas napotyka na swojej drodze – powiedział Karol Bielecki podczas organizowanego przez PKOl Pikniku Olimpijskiego w Parku Kępa Potocka w Warszawie.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy ręcznych dołącza do grona ambasadorów projektu, olimpijczyków, którzy także konsekwentnie walczyli o swoje sportowe marzenia: Macieja Kota, drużynowego brązowego medalistę z Pjongczang, oraz Joanny Jóźwik, finalistki biegu na 800 m podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio.

- Każdy sportowiec przeżywał w swojej karierze ciężkie chwile. To bardzo ważne, aby młodzi ludzie mogli inspirować się historiami polskich olimpijczyków. Przykład Karola Bieleckiego zasługuje na szczególną uwagę - ciężka praca i determinacja pomogły mu przezwyciężyć przeszkody, które dla wielu byłyby nie do pokonania – mówi Henryk Urbaś, rzecznik prasowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Więcej informacji na temat kampanii na stronie: www.podazajzamarzeniami.pl  

 

[wideo] Zobacz znakomite gole Karola Bieleckiego!

 

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens