Kadra męska
El. MŚ: Polska zdemolowała Cypr - drugi krok wykonany
13.01.2018 23:14 Źródło: inf. własna/ZPRP

Reprezentacja Polski zgodnie z planem wygrała bardzo wysoko z Cyprem w swoim drugim meczu podczas turnieju prekwalifikacjyjnego do MŚ 2019 w Niemczech i Danii. W Povoa de Varzim biało-czerwoni zmierzą się w niedzielę w decydującym meczu z gospodarzem turnieju - Portugalią, która na swoim koncie ma także dwa zwycięstwa z tymi samymi rywalami. Do głownych kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Polacy wygrali dwa mecze z egzotycznymi rywalami. Czas na Portugalię (Fot. FAP / FB)

rzed sobotnim spotkaniem selekcjoner Piotr Przybecki zdecydował się na dwie zmiany w składzie – Michał Daszek i Marek Daćko zastąpili Pawła Paczkowskiego i Kamila Syprzaka.

Już pierwsze akcje wskazały dystans dzielący obie ekipy – Polacy bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali w defensywie i raz po raz trafiali do ich bramki. Po pięciu minutach było 6:1.

Co prawda dwa proste błędy w ataku nieco zniwelowały rozpęd naszej drużyny, ale i po chwili było już 16:6. Cypryjczycy to bezapelacyjnie najsłabsza drużyna w kwalifikacyjnej grupie czwartej i było to widać niemal w każdej ich akcji.

Bardzo dobrze grał Daszek, który raz po raz zabierał piłkę rywalom, a po drugiej stronie był niemal bezbłędny ze skrzydła. Zresztą ataki prawą stroną to była znakomita recepta na Cypryjczyków. Do przerwy Biało-czerwoni wygrywali 23:8 i było jasne, że mecz jest już rozstrzygnięty. Jedyną niewiadomą były rozmiary końcowego zwycięstwa polskiego zespołu.

W drugiej połowie trener Przybecki rozsądnie rotował składem, dając szansę gry zawodnikom, którzy w pierwszych trzydziestu nieco rzadziej pojawiali się na placu gry. Rywali raz po raz zatrzymywał Piotr Wyszomirski, który zmienił miedzy słupkami Adama Morwaskiego – zresztą obaj nasi bramkarze wielokrotnie potwierdzili tego wieczoru swoją klasę. W ofensywie na wyróżnienie zasłużył Paweł Genda, lewy rozgrywający był bardzo skuteczny przy rzutach z drugiej linii.

Na piętnaście minut przed ostatnim gwizdkiem tablica świetlna pokazywała rezultat 33:11. W końcowym kwadransie Polacy nie zwolnili jednak tempa i rozgromili Cypr 46:13.

Polska - Cypr 46:13 (23:08)

Polska: Wyszomirski, Morawski - Daćko 1, Makowiejew, Krajewski 4, Walczak 3, Nogowski 7, Genda 7, Moryto 4, Daszek 8,  M.Gębala 2, Przybylski 1, Gierak 4, Krieger 2, T. Gębala 3, Chrapkowski

Cypr: Nungovic, Kaili - Trimithiotis 1. Tisvikos 1, Chadjiseteriou, K. Sophocleaous 1, Paraskeva 1, Demostenous 1, J. Argyrou 4, Stylianou, Leontiou, Fotiou, Prountzos 4, Ch.Sofokleous,  Ch. Argyrou , Mina

Kosowo - Portugalia 22:36 (11:17)