MHA - belka nowa
Kadra męska
A A A
Kadra Polski do Danii bez Szpery - "kontuzja palca ręki..."
23.10.2017 13:30 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

W Gdańsku trenują obie kadry mężczyzn seniorów A i B. Pierwszy zespół przygotowuje się do występu w silnie obsadzonym Bygma Golden League w Danii. Z kolei zaplecze naszego zespołu narodowego zagra w Płocku z rezerwami Słowacji, Rosji i Litwą A.
 

Polacy zagrają w silni obsadzonym turniej w Danii (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Niestety zgrupowanie musiał opuścić już rozgrywający Marek Szpera.

 

- Uskarżał się na wybity palec środkowy rzucającej ręki. Nikt w jego miejsce nie będzie dowołany – wyjaśnił asystent trenera głównego, Paweł Noch.

Aktualnie w zajęciach pierwszego zespołu bierze udział czternastu zawodników. Z reprezentantów rekrutujących się z zagranicznych klubów  na miejscu są już Michał Szyba i Paweł Paczkowski. Pozostali "obcokrajowcy” tzn. Kamil Syprzak, Patryk Walczak, Rafał Przybylski, Piotr Chrapkowski i Piotr Wyszomirski do kolegów dołączą na początku przyszłego tygodnia. Biało-czerwoni do Danii udadzą się we środę rano.

Podopieczni Piotra Przybeckiego w dniach 26-29 października w Danii wystąpią w silnie obsadzony turnieju Bygma Golden League. Wszystkie mecze będzie transmitowała TVP Sport

Biało-czerwoni zmierza się tam praktycznie z samą czołówką światową. W zawodach reprezentacja Polski zagra z aktualnym mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim Francją, złotym medalistą z igrzysk w Rio de Janeiro Danią oraz wicemistrzem świata Norwegią.

- Mecze z czołowymi ekipami będą dla nas nieocenione, zwłaszcza w kontekście zbierania doświadczeń. Bardzo zabiegaliśmy o udział w tym turnieju i cieszę się, że związkowi udało się załatwić nam w nim udział. To jeden z ważniejszych sprawdzianów, jakie nas czekają. Najlepszy, jaki mógł nas spotkać, co nie zmienia faktu, że do Danii pojedziemy nie tylko po naukę, ale i dobrze zagrać. Zaprezentować się z jak najlepszej strony – mówi Piotr Przybecki w wywiadzie, który niebawem ukaże się na łamach magazynu "Handball Polska".

Z kolei w szeregach Kadry B zaszły dwie zmiany. Kontuzjowanych Szymona Sićko i Adriana Nogowskiego zastąpili Wiktor Kawka i Łukasz Kuźdeba.  Zespół Patryka Rombla turniej z zespołami Litwy Słowacji B i Rosji B. rozegra w dniach 27-29 października w Płocku.  

Koszulka box 4 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Wapol
Nowa Erima
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens