I Love Handball - Belka duza 2
Belka - przyjaciel recznej
Kadra męska
A A A
ME 2026 w Polsce? Wspólna kandydatura ZPRP z Białorusią i Litwą
22.02.2019 14:11 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

W Mińsku prezesi federacji Polski, Białorusi i Litwy podpisali list intencyjny w sprawie wspólnej organizacji turnieju finałowego Mistrzostw Europy mężczyzn 2026.
 

Prezesi handballowych federacji Polski, Białorusi i Litwy chcą wspólnie zorganizować Euro 2026 (Fot. ZPRP)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Na dokumencie podpisy złożyli Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Andrzej Kraśnicki, Przewodniczący Białoruskiej Federacji Piłki Ręcznej – Władimir Konoplew oraz Prezydent Litewskiej Federacji Piłki Ręcznej – Donatas Pasvenskas.

W skład polskiej delegacji (ZPRP) oprócz Prezesa Kraśnickiego weszli Dyrektor ds. Współpracy z Zagranicą – Marek Góralczyk oraz Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych – Monika Listkiewicz.

Strony deklarują daleko idącą współpracę, która ma zapewnić zwycięstwo wspólnej kandydatury w głosowaniu podczas Kongresu EHF. W tym zakresie pomocne będę dobre stosunki sąsiedzkie i częste kontakty sportowe.

Założenia wspólnej kandydatury, w tym zwłaszcza finansowe i organizacyjne Men’s EHF EURO 2026, mają zostać wypracowane do roku 2021. Wcześniej, bo w 2020 r., ma być ogłoszona tzw. mapa drogowa ze ściśle określonymi terminami realizacji projektu i zasadami odpowiedzialności. Za każdym razem stanowisko dotyczące postępu prac nad projektem będzie ogłaszane po wypracowaniu porozumienia przez wszystkie trzy strony.

W tym roku mistrzostwa świata odbyły się w dwóch państwach  – Niemczech i Danii, a mistrzostwa Europy 2020 zostaną rozegrane po raz pierwszy w trzech różnych krajach – Austrii, Norwegii i Szwecji. Po raz pierwszy też liczba finalistów została zwiększona z 16 do 24 uczestników. Praktyka organizowania mistrzostw przez kilka federacji nabiera tempa.

Polska ma już doświadczenie w organizacji imprez tej rangi. W roku 2016 w czterech miastach: Gdańsku, Katowicach i Krakowie Wrocławiu odbyło się EHF EURO 2016, które zebrało najlepsze oceny pod względem organizacyjnym.

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens