I Love Handball - Belka duza 2
Belka - przyjaciel recznej
Kadra męska
A A A
Polscy piłkarze ręczni pomagają Szymonowi
18.02.2015 12:33 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pomaga Szymonowi Chmieleckiemu, którego rodzice zbierają na operację. Koszt niebagatelny, bo aż 36 500 euro. Każdy z nas może dorzucić cegiełkę, licytując oryginalną koszulkę brązowych medalistów MŚ z wszystkimi autografami naszych "Gladiatorów". Cały dochód pójdzie na pomoc dla półrocznego chłopca.

 

Koszulka reprezentacji Polski z MŚ w Katarze (Fot. mat. prasowe)
 Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 
Koszulkę widoczną na zdjęciu, która podpisali wszyscy kadrowicze będący na MŚ w Katarze, można wylicytować w serwisie aukcyjnym Alegro


Wylicytuj koszulkę reprezentacji Polski dla Szymona!

Poniżej prezentujemy list od rodziców chłopca:

Szanowni Państwo jesteśmy rodzicami trójki wspaniałych dzieci, Gabrysi 8 lat, Izuni 7 lat i Szymonka, który ma niespełna pół roku. Nasz najmłodszy Skarb urodził się 13 sierpnia 2014 roku z ciężką złożoną wadą serca pod postacią hipoplazji aorty wstępującej, zarośniętej zastawki aortalnej oraz z dużym ubytkiem między komorami.

 

Jeszcze przed przyjściem na świat Szymonek był pod stałą kontrolą lekarzy, a po narodzinach przeszedł poważne zabiegi, w tym już 4 cewnikowania serca, spędzając w sumie w szpitalnym łóżeczku kilkadziesiąt dni. Te dni, choć bardzo trudne dla całej naszej rodziny, a zwłaszcza dla naszych dwóch starszych córeczek były i w dalszym ciągu są pełne obaw o życie i przyszłość naszego najmłodszego dziecka. Obecnie jesteśmy w domu i staramy się chronić naszego malucha przed wszelkimi infekcjami, gdyż byliśmy już w szpitalu z powodu zapalenia płuc, co bardzo osłabiło naszego dziecka.

Wada Szymonka jest o tyle nietypowa, iż nasz synek urodził się z dwoma rozwiniętymi komorami serca. Jednak lekarze w Polsce podeszli do naszego przypadku z rutyną, traktując serce dziecka jak jednokomorowe.

 

W imieniu Szymonka, jego siostrzyczek i całej naszej rodziny prosimy o wsparcie - każda złotówka jest na wagę złota.
Magdalena i Marcin Chmieleccy
Zaproponowali nam wykonanie 3 poważnych operacji, które w rezultacie doprowadziłyby do tego, że Szymonek miałby serce jednokomorowe. Nie mogliśmy pogodzić się z myślą, iż nasz synek pomimo tego, że urodził się z sercem dwukomorowym, będzie musiał żyć z osłabionym sercem, zubożonym do jednej komory.

Po wielu badaniach i konsultacjach dotarliśmy do prof. Edwarda Malca, który ratuje dziecięce serduszka w Niemczech. Profesor dał nam całkiem nowe spojrzenie na wadę Szymonka. Zaproponował wykonanie jednej operacji, w pełni korygującej wadę naszego malucha przy zachowaniu dwóch komór.

Szymonek został zakwalifikowany do operacji, która ma się odbyć jeszcze w pierwszej połowie tego roku w Münster. Niestety nie jesteśmy w stanie samodzielnie w pełni pokryć kosztów leczenia za granicą. Dlatego też zwracany się do Pastwa z gorącą prośbą o pomoc w zgromadzeniu funduszy na leczenie naszego synka.

W imieniu Szymonka, jego siostrzyczek i całej naszej rodziny prosimy o wsparcie - każda złotówka jest na wagę złota. To małe serduszko przeszło już wiele, by móc dostarczać reszcie narządów niezbędny tlen, ale bez operacji korygującej wadę nie poradzi sobie. Wierzymy, że siła działania i wsparcie ludzkich serc pomogą nam w tej walce.

Szymonkowi można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Szymon Chmielecki”

Dla wpłat zagranicznych: USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
MP Kalisz 2019
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens