Kadra męska
Porażka Polski w debiucie Przybeckiego - Szwedzi za silni
08.06.2017 18:41 Źródło: inf. własna/ZPRP

W pierwszym występie pod wodzą nowego trenera, Piotra Przybeckiego, męska reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 27:33 (10:16). W towarzyskim turnieju w Elverum grają również drużyny Norwegii i Islandii. Druga kolejka spotkań odbędzie się w piątek.

Michał Daszek zdobył w meczu ze Szwecją bramkę (Fot. Archwium / S.Pillaud)

Oba zespoły zaprezentowały mocno odmłodzone składy. Wśród Biało-czerwonych można było doszukać się aż siedmiu debiutantów. Do tej grupy zaliczają się: Szymon Sićko, Paweł Genda, Jan Czuwara, Michał Potoczny, Adrian Kondratiuk, Ignacy Bąk i Łukasz Rogulski. Nowym kapitanem zespołu narodowego został Adam Malcher, dla którego był to 50 występ w reprezentacyjnej karierze.

Spotkanie przez pierwsze 20 minut miało wyrównany przebieg. Tablica wskazywała prowadzenie rywali 1-2 bramkami lub remis (po raz ostatni 7:7). W tym okresie dużą skutecznością imponował Piotr Chrapkowski (4/5 rzutów).

W finałowej części inauguracyjnej połowy turnieju zaczęła się uwidaczniać przewaga Szwedów, która urosła do sześciu trafień. W pierwszej części gry nasz zespół zanotował nieco wyższą skuteczność rzutową od Skandynawów, ale zdecydowanie rzadziej decydował się na zdobycie bramki (15 do 26 rzutów).

Od początku drugiej połowy naszej bramki, w miejsce Mateusza Korneckiego, bronił Adam Morawski. Niestety przewaga Szwedów powoli, ale systematycznie zaczęła wzrasta (14:23 w 42 min.).

Szybko zdobyte dwa gole przez Patryka Walczaka i najskuteczniejszego w polskich szeregach, Chrapkowskiego, zniwelowały straty.

Dalej jednak utrzymywała się różnica bramkowa wypracowana przez Skandynawów w pierwszej połowie. Wynik rzutem z dystansu, w finałowych sekundach, ustalił Adrian Kondratiuk.

W drugim meczu 1. kolejki turnieju Gjensidige Cup 2017 gospodarz zawodów - Norwegia - wygrał z Islndią 36:30 (29:15)

Gjensidige Cup 2017 - tabela po 1. kolejce
1 Norwegia 1 1 0 0 36:30 6 2
2 Szwecja 1 1 0 0 33:27 6 2
3 Polska 1 0 0 1 27:33 -6 0
4 Islandia 1 0 0 1 30:36 -6 0

Polska – Szwecja 27:33 (10:16)

Polska: Kornecki, Malcher, Morawski – Krajewski 1, Sićko, Walczak 2, Łangowski 2, Genda, Czuwara 2, Szpera, Potoczny 4, Moryto 2, Daszek 1, Kondratiuk 2, Bąk, Przybylski 4, Rogulski 1, Chrapkowski 6

Szwecja: Morsten 2, Bergendahl 5, Frend-Ofors 2, Tollbring 2, Jeppsson 2, Pujol 2, Frisk, Stenmalm 1, Dahlin, Olsson 4, Persson, Thulin, Jildenback 6, Lagergren 2m FLodman 3, Claar 2

Źródło: ZPRP (zprp.pl)

2
Kadra Piotra Przybeckiego
Aleksandra | *.pl | 09.06.2017 12:17
Brawo Panie Trenerze ,nareszcie Chrapek w ataku ,tam jest Jego miejsce,Mateuszem Kusem ,nigdy nie będzie
Chrapkowski
KJ | *.pl | 09.06.2017 14:41
Dobrze, że Chrapkowski odchodzi z Kielc, gdzie na siłę zrobiono z niego tylko obrońcę. Szkoda bo ma potencjał gry w ataku.