Handballowe zeszyty - apsek
Kadra męska
A A A
Przybecki podpisał kontrakt z VfL Luebeck-Schwartau (wideo)
31.01.2019 22:46 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Trener reprezentacji Polski Piotr Przybecki od nowego sezonu będzie prowadził niemiecki klub VfL Luebeck-Schwartau. Kontrakt został podpisany na trzy sezony. Po zakończeniu bieżących rozgrywek Przybecki zastąpi na stanowisku Torge’a Greve’a i będzie łączył funkcję z pracą w kadrze narodowej.

 

Piotr Przybecki już po podpisaniu kontraktu z niemieckim klubem 2. Bundesligi (Fot. YT)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Decyzja dotycząca pracy selekcjonera w klubie podjęta została po konsultacjach i za wiedzą kierownictwa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W kontrakcie klubowym Przybeckiego znalazł się zapis o bezwzględnym umożliwieniu trenerowi realizacji wszelkich zadań związanych z funkcją szkoleniowca reprezentacji Polski.

 

W VfL Luebeck-Schwartau od stycznia 2018 roku występuje Paweł Genda. Polak, jeden z liderów zespołu, obecnie leczy poważną kontuzję kolana i w sezonie 2018/19 nie pomoże pomóc kolegom w walce o awans. VfL zajmuje ósmą pozycję ze stratą ośmiu punktów do miejsca premiowanego promocją do pierwszej Bundesligi.

 

Kilka miesięcy temu Przybecki otrzymał ofertę z klubu Bundesligi, Frisch Auf Goeppingen, ale do podpisania umowy nie doszło.

 

Łączenie pracy w reprezentacji i klubie nie jest nową praktyką. Przybecki obejmował swoją funkcję, będąc trenerem Orlen Wisły Płock. Wcześniej w takiej sytuacji znaleźli się Bogdan Wenta (S.C. Magdeburg, Vive Kielce), Michael Biegler (HSV Hamburg, SC DHfK Lipsk) i Talant Dujszebajew (Vive Kielce).

 

[wideo] Przybecki VfL Luebeck-Schwartau - konferencja prasowa!

 

oceń + 3 (3 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens