I Love Handball - Belka duza 2
Belka - przyjaciel recznej
Kadra męska
A A A
Szmal i Wyszomirski o roli Boga w ich sportowym życiu
30.05.2012 12:54 Źródło: inf. własna
komentarzy 1

Bramkarze reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal i Piotr Wyszomirski udzielili wypowiedzi o roli wiary w Boga w ich życiu. Ich opinie na ten osobisty temat ukazały się w książce „Ewangelia dla sportowca i kibica”, która ukazała się w przededniu Euro 2012 i IO w Londynie.


Sławomir Szmal nie ukrywa swojej wiary (Fot. G.Trzpil)
Dołącz do nas na Facebooku!

 

O roli Boga w swoim życiu napisał bramkarz Vive Targów Kielce Sławomir Szmal.


- Każdy z nas stawia przed sobą cele, u mnie jest podobnie. Piłka ręczna jest moją ukochaną dyscypliną sportu, a treningi są dla mnie częścią drogi, którą trzeba przejść, by osiągnąć swoje cele i marzenia. Jestem osobą, która po niepowodzeniach nie załamuje się. Staram się wytrwale walczyć, by osiągać w sporcie to, co jest dla mnie w danej chwili możliwe do osiągnięcia. Każdego dnia proszę Pana Boga, by dał mi tyle siły i zdrowia, by być lepszym człowiekiem, ojcem i sportowcem - uważa Sławomir Szmal.


- Jedną z najważniejszych rzeczy, za którą dziękuję Panu Bogu, jest moja rodzina. Podczas wyjazdów kontakt z rodziną jest tylko telefoniczny. (…) Wiara zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym czyli w sporcie, jest dla mnie i dla mojej rodziny fundamentem - napisał Sławomir Szmal.


Także Piotr Wyszomirski, który publicznie deklarował już wcześniej swoje przywiązanie do wiary, ciekawie napisał o roli Boga w jego życiu.


- Z wiary czerpię motywację do wysiłku w sporcie. Staram się cały czas podnosić swoje umiejętności, by móc grać na jak najwyższym poziomie.  (...) Mam w planach założyć szczęśliwą rodzinę tak jak u mnie w domu: kochającą się, modlącą, chodzącą do kościoła. To prawdziwa wartość - uważa Piotr Wyszomirski.


"Ewangelia  dla sportowca i kibica", wydana w małym formacie, liczy aż 380 stron. Oprócz opinii znanych sportowców o wierze, wartościach i rodzinie w ich życiu, są także cztery Ewangelie oraz modlitwy dla sportowców i kibiców.

 

Publikację Wydawnictwa Święty Paweł słowem wstępnym opatrzył Biskup Kielecki Marian Florczyk, znany z zainteresowania piłką ręczną. Książkę dostaną polscy sportowcy na Euro 2012 i Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 18 (20 głosów)
 
podziel się artykułem
1
...
Aramis | *.pl | 22.01.2014 19:45
Wspaniałe świadectwa wiary ambitnych sportowców, brawo! :-)
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens