I Love Handball - Belka duza 2
Handballowe zeszyty - apsek
Kadra męska
A A A
Tomczak o banicji w kadrze za Bieglera: to po prostu bolało
15.03.2016 11:01 Źródło: inf. własna
komentarzy 1

Barłomiej Tomczak to największy nieobecny w kadrze Polski prowadzonej do niedawna przez Michaela Bieglera. Szansę na grę w reprezentacji dał skrzydłowemu Górnika Zabrze dopiero nowy selekcjoner Tałant Dujszebajew. O konflikcie z byłym już szkoleniowcem reprezentacji zawodnik jednak wciąż nie chce otwarcie mówić, choć - jak widać - mocno to przeżył...

 

Bartłomiej Tomczak wraca do kadry Polski po "banicji" zafundowanej mu przez Michaela Bieglera (Fot. Handball Zabrze / K.Kuroń / mufon.pl)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Bartłomiej Tomczak to drugi najskuteczniejszy zawodnik rundy zasadniczej PGNiG Superligi. Ustępuje tylko szczypiorniście KPR-u RC Legionowo - Witalijowi Titowowi. Przeskoczyć rywali udało mu się dzięki świetnej postawie w ostatnich meczach.
 
Górnik TV: Ile bramek rzucisz Wiśle?

Bartłomiej Tomczak (skrzydłowy Górnika Zabrze): Nieważne. Ważne, żebyśmy dobrze zagrali. Bo z Opolem zagraliśmy fajną drugą połowę i liczę, że będziemy to kontynuować. Wierzę w pozytywny występ całej drużyny. A wynik, jeśli dobrze zagramy, na pewno przyjdzie sam.
 
Miałeś przez chwilę zawahanie formy rzutowej. Teraz znów rzucasz po 7-8 bramek.

- Nieważne kto rzuca bramki, ważne, że cały zespół dobrze gra. To jest sport zespołowy. Dobrze, że znów rzucam te bramki, bo na tym polega gra na mojej pozycji. Koledzy robią mi pozycję, a ja mam ich starania wykańczać. Cieszę się, że mi to dobrze teraz wychodzi. Zależy mi jednak na wyniku sportowym całej drużyny.
 
Nie możemy uciec od tematu twojego nazwiska w szerokiej kadrze Polski. Zaskoczyło cię to?

- Jestem bardzo zadowolony, że moje nazwisko wróciło do szerszego obiegu. Przez prawie 2,5 roku byłem pomijany i na początku to po prostu bolało. Potem trochę się z tym pogodziłem. Zawsze nobilitacją dla każdego zawodnika jest gra z orzełkiem na piersi. I po to ciężko trenuje się w klubie, żeby jednak grać w reprezentacji. Cieszę się, że wróciłem do tego grona. Jeśli dostanę szansę pojechać na powołanie i przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego, to zrobię wszystko, żeby załapać się do turniejowej szesnastki.
 
To już jest ten moment, w którym można powiedzieć co stało się pomiędzy tobą, a trenerem Bieglerem, że wycofał się z twojej kandydatury do kadry?

- Pomidor. (śmiech) Nadal „pomidor”, bo dużo już na ten temat zostało powiedziane, a ja nie chcę już tego komentować.  

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
1
HANDBALL
fan | *.pl | 15.03.2016 16:51
Bieglera już nie ma, więc dawaj, kopara!
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens