Kadra męska
Turniej w Irun: druga porażka Polski - lepszy Katar
07.01.2017 17:55 Źródło: inf. własna/ZPRP

Drugi mecz i druga porażka polskich piłkarzy ręcznych w towarzyskim turnieju w Irun. Nasi reprezentanci przegry tym razem z Katarem 25:26, ale zagrali zdecydowanie lepiej niż w pierwszym spotkaniu z Hiszpanią. W niedzielę ich ostatnim rywalem przed MŚ będzie Argentyna.

Polacy nie dali rady Katarowi (Fot. A.Bermejo / RFEdeB)

Po wyrównanym początku inicjatywę przejęli Katarczycy i od stanu 4:4 zdobyli aż sześć bramek z rzędu i Polacy przegrywali 4:10. W szeregach mistrzów Azji, co nie było zaskoczeniem, prym wiedli Bertrand Roine i Rafael Capote.

Dopiero znakomite asysty Łukasza Gieraka do Macieja Gębali i Michała Daszka otworzyły obrotowemu i skrzydłowemu drogę do bramki rywali przyniosły naszej drużynie przełamanie. Po chwili bramkę z kontrataku dołożył Jachlewski i straty zostały zmniejszone o połowę (7:10).

Katar największe zagrożenie stwarzał przy rzutach z dystansu, tymczasem podopieczni Talanta Dujszebajewa grali nierówno, bardzo udane akcje przeplatali niedokładnymi zagraniami.

Druga połowę Biało-czerwoni rozpoczęli z niezwykłym animuszem. Znakomicie funkcjonowała nasza defensywa co zaowocowało szansami do kontr, co najważniejsze szansami wykorzystanymi. Dystans dzielący obie drużyny wynosił już tylko jedno trafienie (16:17).

Podobnie jak w meczu z Hiszpanią znakomicie spisywał się Adam Malcher, który w bramce zastąpił Adama Morawskiego. W 37. minucie, Polacy zadali dwa ciosy, najpierw z karnego do wyrównania doprowadził Przemysław Krajewski, a w następnej akcji Gierak – sytuacyjnym rzutem, wykorzystując nieobecność Danijela Sarića między słupkami – dał nam prowadzenie 20:19.

Niestety w decydujących akcjach w poczynania Polaków ponownie wdarł się brak precyzji, straty w ataku i rzuty z nieprzygotowanych pozycji zostały bezlitośnie wykorzystane przez wicemistrzów świata, którzy ostatecznie zwyciężyli.

Polska - Katar 25:26 (11:15)

Polska: Malcher 2, Morawski, Kornecki - Daćko 2, Łyżwa, Jachlewski 4, Krajewski 3, Niewrzawa 1, Walczak, Jurkiewicz, Moryto, Daszek, M. Gebala 6, Przybylski 1, Paczkowski 1, Gierak, T. Gebala 2, Chrapkowski 3

Katar: Sarić - Mabrouk 2, Alkrad 2, Roine 4, Capote 5, Al-Karbi 1, Murad, Abdelhak 2, Alrayes 2, Abdelrhem, Alsafadi, Sinen, Madadi, Benalli 1, Abdalla 2, Al-Abdulla, Hassaballa 1, Zouaoui 4

Hiszpania - Argentyna 38:25 (17:10)

Hiszpania: G.Aginagalde, de Vargas, Corrales - Gurbindo 1, Fernández 5, Rivera 5, Tomás 2, Raúl Entrerríos, Dujszebajew 2, Sarmiento 2, Aginagalde, Cañellas 3, Morros, Guardiola 3, Goñi 5, Balaguer 2, Costoya 3, Figueras 5

Argentyna: Schulz - Fernández 2, Pizarro 4, S. Simonet 1, Portela, D. Simonet 1, Cangiani 1, P. Simonet, Querin, Vieyra 2, Moscariello 4, García, Fernández 3, Carou 1, A. Portela, Souto 4, Dechamps 2, Vaistein