Kadra męska
Turniej w Irun: wysoka porażka z Hiszpanią - demolka po przerwie
06.01.2017 20:29 Źródło: inf. własna/ZPRP/rfebm

Dwie różne połowy zagrali polscy piłkarze ręczni w swoim pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w Irun. Nasza reprezentacja przegrała wysoko z gospodarzem zawodów - Hiszpanią 20:30. W pierwszym spotkaniu turnieju nasz sobotni rywal - Katar - wygrał z Argentyną 30:25. Po pierwszym dniu zawodów biało-czerwoni są na ostatnim miejscu w tabeli.

Polacy byli tłem dla Hiszpanów w drugiej połowie (Fot. rfebm)

Pierwsza odsłona skończyła się wynikiem remisowym, ale to Polacy mieli dwie szanse na to, aby zejść do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu. Niestety najpierw zgubili piłkę, a w ostatniej akcji rzut Marka Daćki odbił Rodrigo Corrales.

Wcześniej oglądaliśmy bardzo wyrównane zawody, choć to gospodarze prowadzili nawet czterema bramkami, ale Biało-czerwoni krok po kroku te straty odrobili. Znakomicie między słupkami polskiej bramki spisywał się Adam Malcher.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa dobrze radzili sobie w rzutach z drugiej linii, a tymczasem gracze z półwyspu Iberyjskiego więcej grali z kołem, obie ekipy trzykrotnie zapunktowały w kontrataku.

Po przerwie trener reprezentacji Polski posłał do boju w zasadzie zupełnie inną siódemkę, niż ta, która zamykała pierwszą odsłonę. Początek to gra gol za gol, ale od stanu 13:13 to Hiszpanie cztery razy z rzędu wpisali się na listę strzelców (17:13).

Gospodarze zdecydowanie agresywniej grali w obronie, byli też dużo szybsi i skuteczniejsi niż w pierwszych trzydziestu minutach. Tymczasem Biało-czerwoni mieli coraz większe kłopoty ze sforsowaniem zasieków rywali – cały czas utrzymywał się cztero, pięciobramkowy dystans dzielący obie drużyny.

Trener Dujszebajew poprosił o czas, ale nie odmienił on gry jego zespołu. Spore kłopoty w bramce miał Adam Morawski, Hiszpanie raz po praz dochodzili do czystych sytuacji i nie mieli kłopotów z pokonaniem polskiego bramkarza.

W 47. minucie Hiszpanie mieli osiem bramek zaliczki (23:15). Między słupkami hiszpańskiej bramki dwoił się i troił Gurutz Aginagalde, kuzyn obrotowego Vive Tauron Kielce- Julena. Co ciekawe debiutujący w kadrze golkiper skończy w tym roku 40 lat.

Kolejne nieskuteczne akcje Polaków przyniosły wysoka przegraną naszego zespołu.

Hiszpania - Polska 30:20 (11:11)

Hiszpania: G.Aginagalde, Pérez de Vargas, Corrales - Gurbindo 2, Fernández 4, Rivera 6, Tomás 1, Entrerríos, Dujshebaew 1, Sarmiento 6, J.Aginagalde 1, Cañellas 2, Morros 2, Guardiola, Goñi 2, Balaguer 1, Costoya 1, Figueras 1

Polska: Kornecki, Malcher, Morawski - Daćko 2, Łyżwa, Jachlewski, Krajewski 1, Niewrzawa 1, Walczak, Jurkiewicz 2, Moryto, Daszek 2, M. Gebala 2, Przybylski 4, Paczkowski, Gierak 1, T.Gebala 4, Chrapkowski 1

Katar - Argentyna 30:25 (13:14)

Katar: Saric, Mabrouk - Alkrad 1, Roine 4, Capote 1, Al-Karbi 4, Murad, Abdelhak 1, Alrayes 4, Abdelrhem, Alsafadi, Sinen, Madadi 3, Benalli 6, Abdalla 3, Al-Abdulla, Hassaballa 2, Zouaoui 1

Argentyna: Schulz, F. Fernández 5, Pizarro 7, S. Simonet, P. Portela, D. Simonet, Cangiani, P. Simonet 3, Querin 1, Vieyra 1, Moscariello 1, García, J. Fernández 2, Carou 1, A. Portela, Souto 3, Dechamps, Vaistein 1