Kadra męska
A A A
Wybrańcy Wenty na eliminacyjne mecze ME z Ukrainą i Portugalią
08.10.2010 14:48 Źródło: Inf. własna/zprp.pl
komentarzy 1
Selekcjoner Bogdan Wenta powołał dwudziestu zawodników do reprezentacji Polski na zgrupowanie oraz mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy 2012 z Ukrainą i Portugalią. W kadrze zgodnie z wcześniejszymi informacjami znaleźli się dwaj zawodnicy Rhein-Neckar Loewen - Karol Bielecki i Grzegorz Tkaczyk. Debiutantem w pierwszej reprezentacji będzie obrotowy Orlenu Wisły Płock - Kamil Syprzak.
 
Bogdan Wenta podczas meczu Polska - Niemcy w Chicago (fot. Marcin Kondek/presschicago.com)
 
Bielecki po raz ostatni zagrał w biało-czerwonych barwach w Kielcach w czerwcowym meczu towarzyskim z Chorwacją, podczas którego doznał urazu i stracił oko. Przerwa Tkaczyka w reprezentacyjnych występach trwała znacznie dłużej, bo po raz ostatni grał on z orzełkiem na piersi podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.
 
Zgrupowanie biało-czerwonych odbędzie się w Warszawie od 25 do 29 października. W czwartek 28 października Polacy zagrają w eliminacjach mistrzostw Europy na warszawskim Torwarze z Ukrainą, a trzy dni później zmierzą się na wyjeździe z ekipą Portugalii.
 
Powołania otrzymali następujący zawodnicy:
Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk, Sławomir Szmal (wszyscy Rhein-Neckar Lowen - Niemcy), Piotr Grabarczyk, Mateusz Jachlewski, Mariusz Jurasik, Michał Jurecki, Patryk Kuchczyński, Tomasz Rosiński (wszyscy Vive Targi Kielce), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin - Niemcy), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg - Niemcy), Mariusz Jurkiewicz (Renovalia Ciudad Real - Hiszpania), Krzysztof Lijewski, Marcin Lijewski (obaj HSV Hamburg - Niemcy), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock), Artur Siódmiak, Tomasz Tłuczyński (obaj TuS N-Lubbecke - Niemcy), Bartłomiej Tomczak (Zagłębie Lubin), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy)
Gym Vibe 17 -artykuł
oceń + 7 (27 głosów)
 
podziel się artykułem
1
Grzesiu Tkaczyk!
.. | *.hypnet.pl | 08.10.2010 15:13
Fajnie, że Grzesiu wraca do kadry. No i Kola :) Mówił, że na razie sobie odpuszcza, ale na szczęście zmienił zdanie.
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens