Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Kadra męska
A A A
ZPRP wyjaśnia - zgrupowanie kadry w hotelu, bo w COS nie było miejsca
05.10.2020 15:56 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

W nawiązaniu do informacji przekazywanych przez media oraz zapytań redakcji i Klubów PGNIG Superligi, Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że zgrupowanie Kadr Narodowych zostało zgłoszone do zorganizowania w Centralnym Ośrodku Sportu, ale z powodu braku miejsc nie mogło tam się odbyć.
 

ZPRP wyjaśnia okoliczności zgrupownia kadry Polski (Fot. ZPRP)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


W miejscu, gdzie odbywało się zgrupowanie wydzielona była odrębna strefa dla zawodników, sztab medyczny reprezentacji prowadził regularny i codzienny wywiad medyczny z zawodnikami, a zawodnicy byli informowani o obowiązku zachowania higieny i noszenia maseczek.

 

Żaden z zawodników w czasie zgrupowania nie zgłaszał problemów zdrowotnych. Nie można jednoznacznie stwierdzić, gdzie doszło do zakażenia. Mogło do niego dojść w każdej niezawinionej sytuacji – także przed rozpoczęciem jak i po zakończeniu zgrupowania.

Obecna sytuacja epidemiologiczna i wzrastająca liczba zachorowań w społeczeństwie sprawia, że ryzyko zakażeń coraz częściej występuje także w sporcie. W ostatnim czasie nie tylko Związek Piłki Ręcznej w Polsce był zmuszony odwołać zaplanowane wydarzenia z powodu zachorowań na COVID-19, ale też odwołane zostały spotkania i mecze w innych dyscyplinach sportu z powodu choroby sportowców czy członków sztabów szkoleniowych.

Obecnie nie ma systemowych ograniczeń w zakresie organizacji wydarzeń sportowych – obowiązują  natomiast obostrzenia sanitarne i organizacyjne.  Po okresie zamrożenia sport wrócił do rytmu szkoleniowego i rozgrywkowego.

 

Kalendarz międzynarodowych imprez został zmodyfikowany i Kadry Narodowe przygotowują się do ważnych międzynarodowych turniejów  – mistrzostw świata i Europy – stąd muszą uczestniczyć w zgrupowaniach i meczach towarzyskich, by realizować swoje zadania.

Przed rozpoczęciem sezonu PGNiG Superligi, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Zarząd PGNiG Superligi podjęli wspólną decyzję o przebadaniu wszystkich zawodników i zawodniczek, trenerów i sztabowców – w sumie 700 osób. Środki na ten cel zostały pokryte zarówno przez PGNiG Superligę, jak i ZPRP. Zgodnie z zaleceniami Europejskiej i Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej przed meczami międzynarodowymi wykonywane są testy na COVID -19, u wszystkich zawodników i członków sztabu trenerskiego i medycznego.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce jest w stałym kontakcie z Zarządem PGNiG Superligi w zakresie monitoringu sytuacji epidemiologicznej w klubach i kadrach oraz w kwestii realizacji i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

 

Dokładamy wszelkich starań by zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie zawodniczek, zawodników i członków sztabów. Do tego potrzebne są także rozwiązania systemowe w zakresie testowania osób bezobjawowych. Stąd zwróciliśmy się do Ministerstwa Sportu z prośbą o wsparcie i pomoc w zakresie regularnego testowania sportowców i wygenerowanie środków na ten cel.

Przykro nam z powodu choroby naszych zawodników. Wierzymy, że jak najszybciej wrócą do zdrowia i pełni sił. Podkreślamy raz jeszcze, że decyzja o odwołaniu Pucharu Polski była bardzo trudna, ale konieczna – choć z pewnością rozczarowująca dla drużyn, ich sponsorów oraz kibiców.

 

ZPRP

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens