Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
MŚ 2021 Egipt (M)
A A A
Goluza: dużo od nas oczekują w Chorwacji
21.12.2010 13:27 Źródło: ihf.info
komentarzy 1

Jeśli polscy piłkarze ręczni awansują do drugiej fazy grupowej mistrzostw świata w Szwecji, to jednym z przeciwników zespołu Bogdana Wenty będzie Chorwacja. Pierwszy raz na tak poważnym, turnieju poprowadzi ją były znakomity zawodnik - Slavko Goluza, który zastąpił na tym stanowisku Lino Cervara. Przed wiele lat Goluza był asystentem selekcjonera, teraz to on będzie podejmował najważniejsze decyzje w chorwackim zespole.


Ostatnim zdaniem Igora Voriego podczas konferencji prasowej po przegranym finale mistrzostw Europy w Austrii było - "Ok, teraz musimy zdobyć złoto w Szwecji". Czy tytuł mistrza świata to wasz cel podczas styczniowego turnieju?

Slavko Goluza (trener reprezentacji Chorwacji): - Nie, nie myślę w ten sposób. Jeśli myślisz o mistrzostwie świata, muszą zagrać wszystkie elementy w przygotowaniu. Naszym celem jest zagranie znakomitych zawodów, zagrać każdy mecz na maksymalnym poziomie. Możemy przegrać mecz, ale nie możemy go przegrać, biorąc pod uwagę słabą walkę w meczu.

Czego nauczyliście się po przegranych dwóch ważnych finałach w mistrzostwach świata 2009 i mistrzostwach Europy 2010?

- To jest sport. W każdych zawodach mamy mnóstwo zespołów, które mają wielką ochotę na zwycięstwo. Nie zdobyliśmy złotych medali, ale mistrzostwa świata w Szwecji są dla nas kolejną motywacją do zdobycia złota.

Wielu chorwackich piłkarzy ręcznych gra na międzynarodowym poziomie - czy przewiduje pan jakieś zmiany w drużynie?

- Skonstruuję zespół na podstawie dwóch kryteriów: zdrowia zawodników i ich formy sportowej. Ale zapewniam, że nie będzie wielkich zmian w składzie Chorwacji na mistrzostwa świata.

Jak pan odbiera zmianę w swoim życiu, kiedy jest teraz następcą słynnego trenera Lino Cervara?

- Lino Cervar jest dla mnie wielkim autorytetem. Mam ogromny szacunek dla tego, co robił dla reprezentacji Chorwacji. Teraz każdy kibic w moim kraju ma wielkie oczekiwania od mojej osoby. Jako zawodnik zawsze dawałem z siebie wszystko, teraz będzie tak samo z moją funkcją trenerską. Moim celem jest powtórzenie sukcesów z Chorwacją jakie odnosił Lino Cervar. 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
1
Pożyjemy, zobaczymy...
HC Chełm | *.mostostal.waw.pl | 27.12.2010 10:28
W końcu musi przyjść czas zemsty...i przyjdzie w Szwecji! Chorwacjo, bój się Boga, jeśli trafisz na Polskę! Pojedziemy bałkaniarzy równo! :-)
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens