MŚ 2021 Egipt (M)
A A A
MŚ 2011: Polska vs Chorwacja - prasa o meczu
25.01.2011 13:35 Źródło: Inf. własna
komentarzy 1

Nie tak to miało wyglądać. Polskie media są mocno zaniepokojone porażką polskich piłkarzy ręcznych z Chorwacją (24:28) na MŚ w Szwecji. Przegrana oznacza, że nadal nie jesteśmy pewni gry w kwalifikacjach olimpijskich. W gazetach pojawia się krytyka biało-czerwonych, ale także wsparcie przed decydującym o siódmym miejscu meczem z Węgrami. Oto przegląd prasy…

 

Przegląd prasy po meczu Polska - Chorwacja (fot. Handball.pl)

Rzeczpospolita: Gdzie ci mężczyźni


Z Chorwacją widzieliśmy innych piłkarzy, niż znaliśmy do tej pory. Przed turniejem równie często jak o kwestie sportowe pytano ich o męstwo, odwagę, ambicję i odporność psychiczną, która nie pozwala im się poddać. Ale w Szwecji to, co do tej pory było siłą drużyny, wyparowało. Polacy nie potrafią już się podnieść, pozbierać w trudnych sytuacjach, może przygniotła ich odpowiedzialność. Telewizja nazwała piłkarzy Wenty gladiatorami, jednak ci gladiatorzy nie podejmują walki z lwami.


Przegląd Sportowy: Londyn się oddalił


Senna atmosfera, brak dopingu mimo dziewięciu tysięcy osób na trybunach i wysoka porażka - nie tak miał wyglądać mecz z Chorwatami. Polakom nie pomogło półtora dnia wolnego - mieli czas na odpoczynek, leczenie i spacery. - Wygra ten, kto będzie bardziej tego chciał - powiedział przed meczem lewoskrzydłowy naszej reprezentacji Tomasz Tłuczyński.


Polacy wygrać chcieli. Problem w tym, że chyba aż... za bardzo. Chociaż początek mieli znakomity. Chorwaci pierwszego gola strzelili dopiero w siódmej minucie, skuteczność biało-czerwonych wreszcie stała na niezłym poziomie, a i grę w przewadze nasi gracze potrafili odpowiednio wykorzystać. Ale to trwało tylko do stanu 7:4

 

Gazeta Wyborcza: O Igrzyska z Węgrami


Gdyby nie gra Sławomira Szmala w pierwszej połowie, Polska byłaby znokautowana. Przez pół godziny polski bramkarz obronił 15 rzutów Chorwatów, czyli miał ponad 50-procentową skuteczność, w tym obronił rzut karny, do tego rzut Ivano Balicia z dobitką Igora Voriego i piękną paradą loba Ivano Nincevicia.


Nasz Dziennik: Zagramy o siódme miejsce


Naszym pozostanie walka o siódme miejsce. Poniżej oczekiwań, nadziei i możliwości, ale szalenie ważne. Ostatnie dające gwarancje występu w olimpijskich kwalifikacjach. Ósme co prawda drzwi na igrzyska nie zamknie definitywnie, ale spowoduje, że droga do Londynu stanie się dużo dłuższa, trudniejsza i o wiele, wiele bardziej nerwowa i niepewna.


Dlatego Polacy muszą szybko zapomnieć o wszystkich niepowodzeniach, na nowo wzbudzić w sobie maksymalną koncentrację i w tym meczu o wszystko wyzwolić z siebie to, co najlepsze. I po prostu go wygrać. Jakaś dobra informacja? Piątkowymi rywalami Biało-Czerwonych mogli być Islandczycy bądź Węgrzy. Będą "Bratankowie", teoretycznie nieco słabsi.


Gazeta Wrocławska: Igrzyska wciąż niepewne


W polskim zespole na uznanie zasłużyli tylko obaj bramkarze Sławomir Szmal i Piotr Wyszomirski. Po raz kolejny na tych mistrzostwach Polacy nie potrafili wykorzystywać gry w przewadze, organizować i skutecznie kończyć szybkich kontrataków. Co gorsza, sporo było prostych błędów, niecelnych podań. Kiepsko wyglądała gra z drugiej linii oraz na skrzydłach.


Fakt: Polska przegrała z Chorwacją


Kolejny fatalny mecz polskich szczypiornistów. W ostatnim meczu fazy zasadniczej mistrzostw świata zawodnicy Bogdana Wenty (50 l.) nie potrafili wyrównać rachunków z odwiecznym rywalem i przegrali z Chorwacją 24:28. Nie dość, że z rozgrywanego w Szwecji turnieju biało-czerwoni wrócą bez medalu, to nadal nie mogą być pewni udziału w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Londynie.

 

Super Express: Buntić rozstrzelał Polaków


Już wczoraj reprezentacja Polski mogła zapewnić sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Londynie. Niestety, podopieczni Bogdana Wenty (50 l.) nie zrobili tego. Biało-czerwoni przegrali z Chorwacją 24:28 (11:13), a aż siedem goli strzelił im znakomity rozgrywający, najlepszy zawodnik meczu - Denis Buntić (29 l.).

 

Zebrał: MiKi 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
1
chyba Rzepa najdobitniej to ujęła
pandolino | *.spray.net.pl | 26.01.2011 09:58
Gdzie ci Gladiatorzy?! Turniej mona jeszcvze uratowac, Siódme-ósme miejsce to nadal światowa czołówka, ale w tym przypadku robi to wielką różnicę
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens