Handballowe zeszyty - apsek
MŚ 2021 Egipt (M)
A A A
MŚ: Bahrajn i ZEA wycofały się z turnieju - awans Australii i Islandii?! (wideo)
08.11.2014 21:22 Źródło: inf. własna/IHF/ZPRP
komentarzy 0

Doniesienia ostatnich dni o możliwym wycofaniu się reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu z udziału w Mistrzostwach Świata Katar 2015, ze względu na sytuację polityczną, w pełni się potwierdziły. Obie reprezentacje nie zagrają w styczniowym turnieju.

 

Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej poinformowała, że decyzja w tej sprawie zostanie rozpatrzona i ogłoszona 21 listopada. Bahrajn w grupie D miał być jednym z rywali Polski.

Do tej puli przyporządkowane zostały ponadto drużyny Danii, Rosji, Argentyny i Niemiec. Drużyna naszych zachodnich sąsiadów (najwyższy w rankingu zespół z MŚ 2013, który nie zdołał bezpośrednio wywalczyć awansu) prawo gry w turnieju otrzymała na zasadzie dzikiej karty, po doszukaniu się przez IHF uchybień formalnych ze strony Federacji Oceanii.

 

Do niej kontynentalnie przyporządkowana jest Australia. Tę drużynę uwzględniono podczas losowania grup, ale później pozbawiono prawa gry w MŚ 2015.

Po rezygnacji z gry Bahrajnu możliwych jest kilka wariantów. Nominację otrzyma pierwszy zespół rezerwowy z Azji, czyli Japonia. Inną opcją jest to, że Australii zostaną przywrócone prawa uczestnika tego turnieju lub - i to byłby najgorszy dla Polski wariant – do grupy D zostałaby przyporządkowana Islandia.

 

Aktualnie to pierwsza w kolejności reprezentacja, którą na liście rezerwowej wytypowała Europejska Federacja Piłki Ręcznej.

 

- Ten problem trzeba rozwiązać w sensowny sposób - mówi były reprezentant Polski, Marcin Lijewski:

 

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens