Handballowe zeszyty - apsek
MŚ 2021 Egipt (M)
A A A
Panas grzmi: dostało się mocno ZPRP i... prezesowi Vive
16.01.2018 13:17 Źródło: inf. własna/Sportowe Fakty
komentarzy 8

Nie milkną echa katastrofy reprezentacji Polski w turnieju prekwalifikacyjnym do MŚ 2019. W Povoa de Varzim nasza reprezentacja, po meczu pełnym błędów, zremisowała z Portugalią 27:27, co dało awans rywalom. Zaniepokojony sytuacją polskiej piłki ręcznej jest były reprezentant Polski Marek Panas, który udzielił wywiadu serwisowi sportowemu Wirtualnej Polski.
 

Marek Panas wskazał na główne przyczyny porażki Polaków (Fot. arch. prywatne)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Najwięcej uwag Panas ma do Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Zdaniem byłego reprezentanta Polski główną przyczyną katastrofy jest fakt, że ZPRP zaniedbał szkolenie w ostatnich latach.

- Zaniedbaliśmy podstawy, głównie technikę. Dopiero później można bawić się w piłkę ręczną. Związek zachłysnął się sukcesami, zapomniał o młodzieży. Myślał, że pokolenie medalistów mistrzostw świata będzie grało wiecznie - twierdzi Panas w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

- Trzeba rozkruszyć beton związkowy. To kasta, góra lodowa, która opanowała Warszawę i inne ośrodki. Machina rozrosła się na cały kraj. 1,5 roku temu, przed wyborami w związku, pisałem - ludzie, otwórzcie oczy - grzmi w rozmowie z serwisem sportowym Wirtualej Polski Panas.

Zdaniem Marka Panasa, który jest czesto także ekspertem handball.pl podczas imprez mistrzowskich, nie należy wymieniać trenera reprezentacji Polski. Piotr Przybecki jako selekcjoner jest w bardzo trudnej sytuacji, bo lepszych zawodników do dyspozycji nie miał.

A może jednak ostatecznie miał? Tak uważa Marek Panas, który publicznie oskarżył prezesa Vive Bertusa Servaasa, że... szkodzi reprezentacji. Zasugerował też, że kielecki klub cieszy się z niepowodzeń reprezentacji, a prezes Servaas rządzi nieformalnie w Warszawie.

- Czy na świecie jest reprezentacja, w której nie grają zawodnicy mistrza Polski? Kadra jest zaszczytem i obowiązkiem. To sabotaż i jednocześnie absurd, że prezes Bertus Servaas rządzi związkiem w Warszawie. Nie może być tak, że VIVE cieszy się z niepowodzenia reprezentacji. Gdzie są Jurecki, Lijewski? Do mnie, jako 35-latka, zadzwoniono i zaproponowano udział w MŚ. Pojechałem z Niemiec prawie na sygnale. Ja rozumiem, Karol Bielecki może już czuć się zmęczony. Jurecki, Jachlewski, Lijewski... co to ma być? Nie ma dla mnie żadnego wytłumaczenia - powiedział dobitnie Panas Sportowym Faktom.

Trudno się nie zgodzić z Panasem, że gra w kadrze to obowiązek i zaszczyt. Fakty są takie, że niektórzy nie chcą już tego zaszczytu... Pytanie dlaczego? Może odpowie na to pytanie prezes Vive. Na razie milczy...

oceń + 4 (6 głosów)
 
podziel się artykułem
8
fan ręcznej | *.pl | 16.01.2018 14:07
Ależ nienawidzicie tych Kielc,najlepiej je zaorać i będzie po sprawie.Jeśli ktoś rzuca takie oskarżenia to powinien to udowodnić.Pan Panas niech się dokładne określi o co mu chodzi,gdy w kadrze grali w/w zawodnicy było zle,bo to już emeryci i byli z Vive,teraz grają młodsi,nie z Vive i też źle.Nie ma oczekiwanych wyników,wina Kielc i Berta.Po TD pan Panas jechał jak po burej suce a teraz trener jest ok.Zawodnicy mieli prawo zrezygnować a my powinniśmy to uszanować.Przez tyle lat Polska była z nich dumna,zostawiali serce,zdrowie na parkiecie,ale jak widać nie wszyscy to doceniają.Smakoszem szampana to raczej jest pan Panas.
Kadra
Kowalski | *.pl | 16.01.2018 14:35
Panas ma 100% racji kielce wstyd i hańba
Cień świętej wojny nad kadrą
ferderk | *.pl | 16.01.2018 14:47
I takie są tego efekty. Ambicje prezesika, ze płocczak nie bedzie spijał kieleckiej smietanki. Jaka piekna polska katastrofa....
Licencja zawodnicza?
JurekC | *.pl | 16.01.2018 15:01
Czy jest coś takiego jak licencja zawodnicza? Jak się nie chce grać dla kadry, a gra się dla klubu, to ZPRP i PGniG Superliga ma pewne narzędzia czy jest bezradna? Masakra!
hazena | *.pl | 16.01.2018 22:20
beton,beton ja jestem trenerem II klasy po 10 latach udało mi się zrobić tą klasę a trenować nie mam gdzie i kogo . Ośrodki powstają tam gdzie zawsze było szkolenie i to w ostatnich latach . Pierwsze sukcesy były lat kilkanaście temu . Ile jest ośrodków we Francji popatrzmy na Holandię , Węgry - idą do przodu my niestety do tyłu . ZPRP był małym związkiem a teraz ... pzdr myślę ,że każda porażka jest potrzebna do wyciągnięcia wniosków.
Panas to specjalista od pomówień
Rob | *.pl | 18.01.2018 10:12
Bertus Servaas nigdy nie zabronił żadnemu zawodnikowi reprezentowania kraju.To pomówienie. Wiemy wszyscy ,że reprezentacja z Lijewskim i Jureckim ponosiła ostatnio porażki. A Dzidziuś to zdaje się na olimpiadzie doznał kontuzji i od tej pory dopiero ostatnio odzyskuje formę. Lijewski jest w dołku i w Vive prawie nie gra.Ale jak się chce dogadać komuś kogo się nie lubi to zawsze można coś zmanipulować.
Do zprp
123 | *.pl | 20.01.2018 11:13
Dobra rada dla tzw. Ekspertów ZPRP. Zorganizujcie konferencję i posłuchajcie co inni mają do powiedzenia. Chodzi nie o koryto a o dobro piłki.
Młoda kadra
mk | *.pl | 21.01.2018 09:19
Najpierw budowa nowej kadry z trenerem z Płocka , teraz jak nie idzie to dlaczego nie ma starszych graczy przed wiekiem "emerytalnym" akurat z Kielc. Trzeba się zdecydować , a nie w przypadku porażki szukać winnych wszędzie tylko nie u siebie.
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens