Belka - przyjaciel recznej
MŚ 2021 Egipt (M)
A A A
Smutny powrót kadry do Polski - "to dla nas trudny moment" (wideo)
16.01.2018 13:59 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych na tarczy wróciła do Povoa de Varzim, gdzie nie zdołała przebrnąć prekwalifikacji do MŚ 2019. To niepowodzenie może skutkować brakiem Polaków także na IO 2020.

  

Tomasz Gębala nie załamuje rąk i walczy dalej (Fot. YT / ZPRP)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Nasi reprezentanci mają cały czas w głowach zremisowany 27:27 mecz z Portugalia, który dał awans rywalom, dzięki minimalnie lepszemu bilansowi bramek w meczach z Kosowem i Cyprem.

 

- W ostatnich 10 minutach meczu z Portugalią popełniliśmy zbyt dużo błędów. Za darmo oddaliśmy kilka piłek. Przestrzeliłem kontrę. Można powiedzieć, że najważniejszy mecz turnieju przegraliśmy. To trudny dla nas moment, ale trzeba dalej walczyć. Każdy z nas musi zacząć mocniej pracować w klubie. Trzeba patrzeć w przyszłość – mówi rozgrywający, Łukasz Gierak.

[wideo] Gierak: to trudny dla nas moment 

- Przed meczem z Cyprem rozważaliśmy rozmiary zwycięstwa. Bardziej jednak chcieliśmy wypełnić założenia taktyczne niż uwzględniać cyferki. To co zrobiliśmy w trakcie całego turnieju nie wystarczyło do awansu. Mecz z Portugalią jeszcze boli. Podnosimy się, więcej trenujemy i walczymy dalej. Na pewno się nie poddamy – ocenia najwyższy reprezentant Polski, Tomasz Gębala.

[wideo T. Gębala: podnosimy się i walczymy dalej


 

- Brak awansu to krok w tył. Nasza reprezentacja, po okresie dużych sukcesów, bardzo się zmieniła, a to teraz wymaga cierpliwości. Momenty dobre w meczu z Portugalią były przeplatane słabszymi. Potrzebujemy więcej meczów o stawkę - ocenia selekcjoner Biało-czerwonych występ drużyny w turnieju kwalifikacyjnym MŚ.

Szkoleniowiec uważa, ze dalej trzeba szukać zawodników młodszego pokolenia, którzy w zespole narodowym będą konkurencją dla starszych kolegów, zwłaszcza w linii rozegrania.

[wideo] Przybecki: potrzebujemy więcej meczów o stawkę

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens