MŚ Dania / Niemcy 2019 (M)
MŚ 2015: Polska vs Argentyna - oceny biało-czerwonych (statystyki)
18.01.2015 21:46 Źródło: inf. własna

Polscy piłkarze ręczni odnieśli pierwsze zwycięstwo na MŚ Katar 2015. Zespół trenera Michaela Bieglera pokonał Argentynę w meczu 2. kolejki grupy D. Oto oceny jakie wystawiliśmy naszym reprezentantom po meczu z południowcami.

Krzysztof Lijewski zdobywa bramkę z kontry po swoim przechwycie - jedna z ładniejszych indywidualnych akcji meczu (Fot. N.Barczyk / Pressfocus)

Skala ocen: 1 - pała!, 2 - dopuszczający, 3 - dostateczny, 4 - dobry, 5 - bardzo dobry, 6 - klasa międzynarodowa

1. Sławomir Szmal (11 obron / 34 interwnecje - 32% skuteczności) - zdecydowanie lepszy mecz "Kasy", który lepiej zaczął współpracować z naszą obroną, a także - szczególnie w drugiej połowie - wybornił ważne piłki. Przechwyt w 54 minucie to już byl majstersztyk, bo "Kasa" przy ewentualnym zderzeniu z argentyńskim zawodnikiem dostałby czerwona kartkę. W tym elemencie był precyzyjny jak chirurg, podobnie jak rpzy obronionym rzucie karnym w kluczowym momencie meczu. Nasza ocena: 4,5.

3. Krzysztof Lijewski (5 goli / 7 rzutów - 71% skuteczności) - znów bardzo dobty wystep naszego leworęcznego rozgrywającego. Otworzył wynik spotkania, zdobywa wazne bramki, widzi dużo na boiski. Zarówno przy dogrywaniu do kolegów na koło czy skrzydła, a także "czyta" grę rywali. Przechwyt i gol z 50 minuty jest tego dobrym przykładem."Lijek" nie pęka emocjonalnie, gra swoje, a może powinien udzielić mentalnych koreptetycji Andrzejowi Rojewskiemu? Bynajmniej jest to ironia, ale serdeczna rada. Nasza ocena - 5.

6. Przemysław Krajewski (5/6 - 83%) - kiedy nie rzucił "setki" na początku spotkania, mysleliśmy, że się "zagotuje" na boisku. Nic z tych rzeczy. Twardy chłopak z Ciechanowa! Dwa ładne gole ze skrzydła dodały mu nomen omen skrzydeł. Krajewski zagrał bardzo dobry mecz, grając kilka razy mocno w obronie na pograniczu kary dwuminutowej, którą jedną złapał. Zastanawiamy się dlaczego trener Biegler "kisił" Krajewskiego na ławce przez cały mecz z Niemcami? Nasza ocena - 4,5.

9. Andrzej Rojewski (0/0) - znów niestety bez oddanego rzutu na bramkę. Nie poznajemy tego zawodnika, bo w Magdeburgu wielokrotnie pokazał, że ma potężne śmigło w lewej ręce i poto został sprowadzony do kadry Polski. Andrzej na Boga zaryzykuj, przydzwoń, bo masz warunki. Nawet jak się nie uda, to się odblokujesz. Odwagi w podejmowaniu decyzji. Nasza ocena - 2.

13. Bartosz Jurecki (5/6 - 83%) - "Szreku" znów gra jak z nut. Silny jak tur zawodnik na rosłych Argentyńczyków był jak znalazł. Bramki z koła jak na zawołanie, a do tego perfekcyjne wykonanie dwóch "siódemek". O to chodzi Bartosz. Prosimy o więcej! Nasza ocena - 5.

15. Michał Jurecki (4/7 - 57%) - wysoka obrona Argentyńczyków to woda na młyn grającego na zwodzie Dzidziusia, który w ataku miał sporo do roboty. Równie mocno pracował w obronie, czasami naprawdę bardzo mocno, przez co czescy arbitrzy nie żałowali mu upomnień, a później dwóch dwuminutowych kar. Młodszy z braci Jureckich zagrał bardzo przytomnie w koncówce spotkania, kiedy graliśmy w podójnym osłabieniu. jego bramka na 24:21, była języczkiem u wagi w tym wyrównanym spotkaniu. Nasza ocena - 5.

18. Piotr Grabarczyk (0/0) - raz pobiegł do kontry, ale nie otrzymał dokładnego podania. Głównie pracował w obronie z różnym skutkiem. Najbardziej bolą nieobronione rzty z drugiej linii przez środek, ale jak mawiali mądrzjesi od nas "zwycięzców sie nie sądzi". Nasza ocena - 4.

20. Mariusz Jurkiewicz (2/3 - 67%) - mamy wrażenie, że ten zawodnik powoli wchodził w meczu z każdą minutą budził się w nim wojownik - taki Jurkiewicz jakiego znamy i cchemy oglądać. Ocenę psują nieco dwa faule ofensywne przy rozegraniu, jakby nie miał pomysłu zrobić z piłką. Wywalczuł ważny rzut karny w 51 minucie, ale zmarnował "setkę" chwilę później, ale na boisku prawie cały mecz. Nasza ocena: 4,5.

23. Kamil Syprzak (1/2 - 50%) - wszedł na boisko i zdobył od razu ładną bramkę na 19:17, ale potem było nieco gorzej. Z obrońcami tańczył swoiste "argeńtynskie tango" wypychany przez rywali z linii sześciu metrów. Złapał niestety dwukrotnie dwie minuty, a do tego przestrzelił jeszcze jeden rzut. Nasza ocena: 3.

26. Michał Daszek (2/4 - 50%) - popisał się ładnym przechwytem piłki po stracie polskiego zespołu, ale rzucał w kratkę. Zdobył dwa gole, jest szybkim ruchliwym zawodnikiem i to wykorzystuje. Więcej rozwagi w ataku, żeby nie lapać fauli ofensywnych. Jesteśmy ciekawi jaka będzie odpowiedź na jego grę Roberta Orzechowskiego, który pod koniec meczu złapał na domiar złego dwuminutową karę. Nasza ocena - 4.

49. Piotr Chrapkowski (0/0) - tak jak w pierwszym spotkaniu wszedł z ławki i zdobył dwa ważne gole, tak w meczu z Argentyńczykiami nie wniósł do gry wiele pozytywnego. Prawie 11. minut na parkiecie bez rzutu. Nasza ocena - 2.

Bez oceny: Piotr Wyszomirski, Robert Orzechowski, Karol Bielecki, Adam Wśniewski, Michał Szyba - grali za mało (poniżej 10 minut) lub nie grali w ogóle, by ich rzetelnie ocenić.

Statysyki polskich piłkarzy ręcznych z meczu  z Argentyną Źródło; IHF. INFO

2
Gratulacje ale ...
Waldek | *.pl | 18.01.2015 23:58
Teraz to już musztarda po obiedzie ale wydaje mi się ze dzisiaj przy takiej wysokiej obronie Argentyńczyków aż się prosiło zagrać systemem 4/2 który jest chyba zapomniany przez pana Bieglera .
przyszłość
kibic | *.pl | 19.01.2015 09:34
zwycięzców się nie ocenia,ale za rok lub dwa będzie łomot od Argentyny
MP Kalisz
Kto zdobędzie tytuł Mistrza Polski w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych w sezonie 2017/2018?