Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
MŚ 2021 Egipt (M)
A A A
MŚ 2017: Polska vs Norwegia - "zdecydowała nieskuteczna końcówka" (wideo)
12.01.2017 22:36 Źródło: inf. własna/ZPPR/IHF
komentarzy 0

Polscy piłkarze ręczni byli mocno zawiedzeni po meczu z Norwegią. Do wywalczenia choćby punktu zabrakło bardzo niewiele, bo wynik w tym spotaniu był sprawa otwarta. Naszej kadrze zabrakło nieco skuteczności w ostatniej fazie spotkania.

 

Michał Daszek był bardzo skuteczny z prawego skrzydła (Fot. N.Barczyk / Pressfocus)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Talant Dujszebajew (trener reprezentacji Polski): Myślę, że był to bardzo dobry mecz. Mieliśmy okazję zagrać przeciwko jednemu z najlepszych zespołów na świecie. Jestem szczęśliwy, że walczyliśmy przez całe spotkanie. Niestety, w ostatnich dziewięciu minutach nie potrafiliśmy pokonać bramkarza rywali, co zaważyło na naszej porażce. Największym problemem było też kilka przewinień w ataku.

 

Adam Malcher (bramkarz reprezentacji Polski): Wszyscy zawodnicy byli rozpisani przez trenerów. Rzucali tam, gdzie musieli i dlatego udało się obronić kilka rzutów. Na pewno są pozytywne elementy z tego meczu, ale też te do poprawy, więc musimy przeanalizować to spotkanie. Pierwsze koty za płoty i myślę, że co mecz będzie lepiej.

 

Wydaje mi się, że zadecydowała końcówka, w której się pogubiliśmy i doświadczenie Norwegów wzięło górę. Pierwszy mecz za nami, skupiamy się na następnym i chcemy zajść jak najdalej, dać z siebie wszystko. Wydaje mi się, że nie zagraliśmy złego spotkania. Było trochę nerwów, stresu, żeby dobrze wejść w turniej. Może zabrakło trochę doświadczenia, którego będziemy nabierać wraz z każdym kolejnym meczem.

 

Tomasz Gębala (rozgrywający reprezentacji Polski): Przede wszystkim udowodniliśmy, że zostawiając serce potrafimy nawiązać walkę z najlepszymi, bo takim zespołem jest Norwegia. Ta walka będzie podstawą naszej gry w tym turnieju. Musimy pokazać, że potrafimy nią nadrobić nasze zaległości w technice i doświadczeniu. Na Mistrzostwach Świata zawsze są dobrzy zawodnicy i nie można się tym przejmować. Nie można myśleć, że przede mną jest jakaś gwiazda, a trzeba ją ograć i to jest najważniejsze.

Michał Daszek (skrzydłowy reprezentacji Polski): Nie graliśmy źle, ale popełniliśmy za duzo łatwych błędów, co pwykorzystał przeciwnik. Musimy się nauczyć tego, by takich błędów unikać. Przez cały mecz byliśmy w grze. Strailiśmy kilka naprawdę prostych piłek, co było tylko motorem dla gry Norwegów. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie lepiej, że wyciągniemy wnioski z dzisiejszego meczu. Dla wileu naszych zawodników taki turniej to wielka nauka.

 

[wideo] Polska vs Norwegia - zobacz skót meczu!

 

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens