MŚ Francja 2017 (M)
MŚ 2017: Słowenia odczarowała Katar w ćwierćfinale (wideo, foto)
24.01.2017 22:35 Źródło: inf. własna

Reprezentacja Słowenii awansowała do półfinału MŚ 2017 piłkarzy ręcznych. Zespół z Bałkanów w dość klarowny sposób rozprawił się z Katarem, wygrywając 32:30. Słoweńcy wypracowali sobie prawie 10 bramek bezpiecznej przewagi, a pogoń aktualnych jeszcze wicemistrzów świata na niewiele się zdała...

Słowenia zagrała całą drużyną - taki wniosek płynie z meczu z Katarczykami. Prawie każdy słoweński zawodnik miał udział w wygranej z wicemistrzem świata, który ani razy nie prowadził z ekipą z Bałkanów.

Słoweńcy szybko wyszli na wysokie prowadzenie. Po pierwszych dziesięciu minutach wygrywali już 7:3. Katar, który właściwie w każdym meczu na tych mistrzostwach powoli się rozkręcał, w 15-stej minucie przegrywał tylko 8:10.

Podopieczni trenera Valero Riviery próbowali dogonić Słoweńców, ale nie pozwolił na to duet Marguc - Mackovsek. Dwaj zawodnicy Słowenii w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony na zmianę zdobywali gole. Po 30 minutach mieliśmy prowadzenie 18:15 zespołu z Europy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Słoweńcy. Gole Bezjaka, Grebeneca i Janca sprawiły, że Słowenia prowadziła już sześcioma trafieniami 21:15. Katar próbował jeszcze odpowiedzieć golami Aliego oraz Hassaballi, ale po niespełna pierwszym kwadransie drugiej połowy było już właściwie po meczu. Słowenia dołożyła w ciągu pięciu minut pięć goli z rzędu i w 43 minucie prowadziła aż 27:18.

Sytuację Kataru do końca próbowali ratować rozgrywający: Bertrand Roine oraz Rafael Capote, jednak Słoweńcy pilnowali wyniku, odgryzając się co jakiś czas nacierającym Katarczykom. W 54 minucie 32-gą - i jak się okazało ostatnią - bramkę dla Słowenii zdobył weteran handballowych boisk Vid Kavticnik, ale jego zespół prowadził wtedy 32:24. Ostatnie sześć goli zdobyli Katarczycy. Była to już tylko kosmetyka wyniku, bo efektowna wygrana Słowenii nie była ani przez chwilę zagrożona.

Słowenia - Katar 32:30 (18:15)

Słowenia: Skok, Lesjak - Skok 1, Blagotinsek 2, Hengman 1, Marguc 6, Kavticnik 1, Janc 1, Dolenec 5, Cingesar 2, Poteko 2, Kodrin, M.Gaber 3, Bezjak 1, Grebenec 3, Zarabec 2, Mackobsek 2

Katar: Sarić, Al-Abdulla - Mabrouk 2, Alsaltialkrad 1, Roine 8, Capote 5 , Al-Karbi, Murad 1, Abdelhak, Alrayes 1, Alsafadi, Sinen, Mallash 3, Madadi 3, Ali 4, Hassaballa 2