MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: Duńczycy z kompleksem Hiszpanii - obrońcy tytułu w półfinale (wideo)
28.01.2015 20:35 Źródło: inf. własna

Hiszpanie mają patent na wygrywanie z Danią. Obrońcy mistrzowskiego tytułu, którzy w poprzednich MŚ, rozbili Dunczyków w meczu o złoto, tym razem pokonali Skandynawów w walce o wejście do strefy medalowel. Mecz był nieszwykle wyrównany, a Hiszpanie zapewnili sobiezwycięstwo tuż przed końcową syreną. Dania nie miała czasu, by wyrównać.

Hiszpanie nie przegrali żadnego meczu w MŚ 2015 i są już w półfinale (Fot. IHF.INFO)

Niesamowicie emocjonujący ćwierćfinał obejrzeli kibice w Dausze. Spotkały się bowiem ekipy o niesamowitej sile rażenia, preferujące handball totalny. Mające zagrożenie z każdej pozycji, na której grają zawodnicy należący do gwiazd światowej piłki ręcznej.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Duńczycy chcieli zrewanżować się Hiszpanom za przegrany z kretesem finał MŚ sprzed dwóch lat, ale żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na dystans większy niż dwie bramki. W duńskiej ekipie brylował Anders Eggert - skrzydłowy punktował z rzutów karnych.

Po drugiej stronie gole zdobywał także gracz z lewej flanki - Valero Rivera, który miał bramkowe wsparcie od Joana Canellasa. Do przerwy remis 11:11.

Canellasowi pozazdrościł Mikkel Hansen. Rozgrywający Danii zdobył w drugiej połowie pięć goli i po jego ostatnim golu w 40 minucie Dania wygrywała 18:16. Wtedy podrażniony hiszpański byk zdobył cztery gole z rzędu i to "Hispanos" wyszli na prowadzenie 20:18 w 46 minucie.

Niespełna dziesięć minut później to Dania znów prowadziła. Po bramce Hansa Lindberga (55 minuta) było 23:22. Jednak Skandynawom przytrafił się kryzys.

Przez ponad pięć minut nie mogli zdobyć gola, a dwa trafienia zaliczyli rywale. Na listę strzelców wpisali się Raul Enstrerrios i niezmordowany Rivera. To Hiszpania prowadziła 24:23 pół minuty przed końcem meczu.

Duńczycy poprosili o czas i ustawili akcję. Do remisu 24:24 doprowadził rzutem z drugiej linii bardzo dynamiczny Mads Larsen. Sytuacja się odwróciła. Hiszpanie mieli piłkę i 20 sekund na skończenie akcji. Jeśli by przestrzelili, byłaby dogrywka. Bramkę na wagę zwycięstwa 25:24 zdobył niezawodny Canellas. Duńczycy nie mieli czasu na odpowiedź, a obrońcy mistrzowskiego tytułu rozpoczęli taniec radości w Dausze.

Dania - Hiszpania 24:25 (11:11) [wideo - skrót meczu]

Dania: Landin (33%), Green (17%) - Eggert 6, Hansen 6, Larsen 4, Christiansen 2, Lindberg 2, Schmidt 1, Svan 1, R. Toft 1, H.Toft 1, Sondergaard, Mollgaard, Noddesbo, Spellerberg, Mortensen

Hiszpania: Rivera 10, Canellas 5, Entrerrios 4, Maqueda 2, Guardiola 1, Aguinagalde 1, Rocas, Tomas, Ugalde, Andreu, Rodriguez, Morros, Dujszebajew