MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: Islandia bez niespodzianki - Dania w ćwierćfinale
26.01.2015 20:45 Źródło: inf. własna/IHF

Dania w gronie najlepszych ośmiu ekip Mistrzostw Świata. Duńczycy pokonali w meczu 1/8-ej finału Islandię, dominując w całym spotkaniu. W ćweirćfinale przeciwnikiem walecznych Skandynawów będzie niepokonana w turnieju Hiszpania.

Alexander Petterson nie wprowadził Islandii do ćwierćfinału (Fot. IHF.INFO)

Już początek meczu pokazał, kto jest faworytem, a kto kopciuszkiem w meczu pomiędzy Islandią a Dania. Nasz ostatni rywal w grupie D zaczął od piorunującego 5:0 i było wiadomo, że Islandia będzie miała arcytrudne zadanie, by sprawić niespodziankę w tym spotkaniu.

Kolejne dwadzieścia minut gry to wyrównane starcie. Obie ekipy na przemian punktowały, ale bezpieczna przewaga z początku spotkania utrzymywała się jak zaczarowana. Do przerwy Dania prowadziła 16:10, a bramki zdobywali zawodnicy z każdej pozycji. Handball totalny - znak firmowy tej reprezentacji. W zespole Islandii w tym okresie gry wyróżniał się Alexander Petersson.

Dania dobiła rywala właściwie już na początku drugiej połowy. Islandia zamiast odrabiać straty, dała sobie wbić jeszcze dwa gole i zrobiło się beznadziejnie - 10:18.Duńczycy nie zamierzali zwalniać i cały czas podkręcali tempo.Odpuścili nieco od 55 minuty, kiedy było wiadomo, kto jest w ćwierćfinale.

Islandia zdobyła w końcówce sześc bramek, ale przegrała 25:30, co tylko pokazuje jak wielką przewagę mieli w tym spotkaniu Duńczycy, którzy w meczu ćwiercfinałowym zagrają z Hiszpanią. Z Hiszpanią, z którą ostatnio przegrali w finale MŚ z miażdżącą stratą...

Islandia - Dania 25:30 (10:16) [wideo - skrót meczu]

Islandia: Gustavsson (32%), Edvardsson - Petersson 7, Sigurdsson 6, Svavarssson 3, Kristjansson 3, Halgrimsson 2, Atlason 1, S.Gunnarsson 1, Sveinsson 1, Jakobsson, R.Gunnarsson, Sigurmannsson, B.Gunnarsson

Dania: Landin (45%), Green (43%) - Schmidt 6, R.Toft 4, Christiansen 3, Larsen 3, Eggert 3, Lindberg 3, Hansen 3, Mortensen 2, Spellerberg 1m Svan 1m H.Toft 1, Nodesbo, Mollgaard, Sondergaard

0
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?