MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: Polacy z awansem, Dania lepsza od Rosji, Niemcy wciąż liderami - resume 4. kolejki grupy D (wideo)
22.01.2015 21:31 Źródło: inf. własna

W czwartek grupa D rozgrywała  4. kolejkę na katarskich mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W najciekawszym meczu Dania pokonała Rosję. W pozostałych spotkaniach planowe zwycięstwa odniosły reprezentacje Polski oraz Niemiec. A to oznacza, że w ostatniej kolejce biało-czerwoni stoczą walkę ze Skandynawami o drugą pozycję. Fotel lidera praktycznie zapewnili sobie Niemcy.

Polscy piłkarze ręczni dziękują fanom za gorący doping w meczu z Arabią (Fot. N.Barczyk / Pressfocus)

Pierwsi na parkiecie pojawili się Polacy. Zarówno eksperci jak i kibice już przed meczem dopisywali „biało-czerwonym” zwycięstwo, gdyż na ich drodze stanął outsider grupy – Arabia Saudyjska. Od początku spotkania podopieczni trenera Bieglera dyktowali warunki gry. Przekładało się to natychmiast na wynik. Saudyjczycy nie potrafili nawiązać równorzędnej walki choćby przez moment.

Pomimo różnicy klas, jednak ten mecz pokazał słabości polskiej kadry. Chodzi tutaj szczególnie o brak koncentracji przy akcjach ofensywnych oraz przede wszystkim podczas wykonywania rzutów karnych. Dość powiedzieć, iż „biało-czerwoni” zmarnowali wszystkie sześć rzutów z siódmego metra. Polacy, mimo wielu popełnionych błędów odnieśli pewne zwycięstwo 32:13.

Ciekawszy przebieg miało rozgrywane równolegle starcie pomiędzy Niemcami a reprezentacją Argentyny. Do meczu w roli faworyta przystępowali niepokonani na turnieju nasi zachodni sąsiedzi.

Początek meczu jednak szybko zweryfikował tą tezę. „Albicelestes” mocno postawili się Niemcom, pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Ostatecznie do przerwy minimalnie prowadzili Argentyńczycy.

Początek drugiej odsłony zdecydowanie należał do liderów tabeli. Odskoczyli oni na 2-3 trafiania, jednak zawodnicy z Ameryki Południowej nie składali broni, przez co wynik był sprawą otwartą.

W końcówce spotkania niemieccy szczypiorniście zachowali więcej zimnej krwi i ostatecznie pokonali Argentyńczyków 28:23, umacniając się tym samym na czele grupy.

Głównym daniem wieczoru było starcie Danii z Rosją. Obie ekipy potrzebowały punktów, toteż na parkiecie od pierwszych minut trwała walka o każdą piłkę. Początek był wyrównany prowadzenie przechodziło „z rąk do rąk”.

W 13. minucie rosyjscy szczypiorniści prowadzili 7:5, aby za moment przegrywać 7:8. W następnej akcji co prawda wyrównali, ale od tego momentu zaczął się koncert gry Duńczyków. Rosjanie nie byli w stanie sforsować duńskiej obrony, zaś rywale zanotowali osiem (!) bramek z rzędu, wypracowując sobie dużą zaliczkę przed kolejną odsłoną.

W drugiej połowie Rosja pokazała charakter do gry, mozolnie odrabiając straty. W 48. minucie Dania prowadziła już tylko trzema trafieniami. Jednak doświadczeni Skandynawowie nie dali sobie odebrać zwycięstwa i ostatecznie pokonali Rosję 31:28.

Porażka sprawiła, iż Rosjanie chcąc wyjść z grupy, muszą pokonać w bezpośrednim spotkaniu Argentynę.

Polska – Arabia Saudyjska 32:13 (17:6) [wideo - skrót meczu]

Polska: Szmal, Wyszomirski – Syprzak 10, Chrapkowski 4, B. Jurecki 4, Jurkiewicz 3, Wiśniewski 3, Krajewski 2, Orzechowski 2, Rojewski 2, M. Jurecki 1, Szyba 1

Arabia Saudyjska: Alnassfan, Alsaffar – Alabdulali 4, Alhannabi 2, Aljohani 2, Alhulaili 1, Aljanabi 1, Abbas Alsaffar 1, Alsalem 1, Alzaer 1, Alabbas, Alhammad, Alnassfan, Alobaidi, Ali Alsaffar, Alsalam, Hazazi

Niemcy – Argentyna 28:23 (13:14) [wideo - skrót meczu]

Niemcy: Lichtlein - Groetzki 7, Strobel 5, Wiencek 5, Weinhold 3, Drux 3, Gensheimer 2, Mueller 2, Kraus 1 oraz Kneer, Sellin, Pekeler, Schmidt, Schoengarth, Boehm.

Argentyna: Schulz, Garcia - Fernandez 6, Pizarro 5, Vieyra 5, S.Simonet 3, Fernandez 2, Querin 1, D.Simonet 1 oraz P.Portela, Cangiani, P.Simonet, Vidal, Carou, A.Portela, Crevantin.

Dania – Rosja 31:28 (16:8) [wideo - skrót meczu]

Rosja: Levshin, Bogdanov - Shishkarev 8, Dibirov 5, Derevnev 4,  Kovalev 4, Zhitnikov 3, Gorbok 2, Igropulo 1, Skopintsev 1, Atman, Aslanyan, Chipurin, Evodkimov, Kudinov, Pyshkin.

Dania: Landin, Green - Schmidt 9, Noddesbo 5, Hansen 4, Svan 3, Christiansen 3, Eggert 2, Lindberg 2, H. Toft 2, Mortensen 1, Damgaard, Molgaard, Sondergaard, Spellerberg, R. Toft.