I Love Handball - Belka duza 2
MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
A A A
MŚ 2015: Polska vs Szwecja: "mieliśmy więcej argumentów i zimnej krwi" (wideo)
26.01.2015 21:03 Źródło: inf. własna/PAP/ZPRP
komentarzy 0

Polscy piłkarze ręczni po zwycięstwie nad Szwecją 24:20 awansowali do ćwierćfinału MŚ. Nic dziwnego, że po spotkaniu biało-czerwoni pęcznieli z dumy, ale przede wszystkim bardzo cieszyli się z sukcesu, jaki jest znalezienie się w gronie najlepszych ośmiu ekip świata. Oto co powiedzieli po meczu. 

 

Adam Wiśniewski pod koniec meczu dobił Szwedów (Fot. N.Barczyk / Pressfocus)
 Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Pomeczowa konferencja z udziałem przedstawicieli ekip z Polski i Szwecji rozpoczęła się od małego faux pas. Prowadzący przedstawił trenera Staffana Olssona jako Ola Lindgrena.

 

W zasadzie był blisko, gdyż dwójka szkoleniowców od kilku lat wspólnie prowadzi reprezentację Szwecji, doprowadzając ją do tytuły wicemistrza olimpijskiego w 2012r.

Komentarz jako pierwszy zaczął trener zwycięskiej drużyny, który przypomniał, że przygotowania do meczu były bardzo utrudnione, gdyż kilku zawodników uskarżało się na kontuzję, a Krzysztof Lijewski został wycofany ze składu.

Dawno trener Michael Biegler nie był tak uśmiechnięty jak w ten wieczór.

 

- Chciałbym pogratulować moim zawodnikom, gdyż po porażce z Danią nie było łatwo się pozbierać. Szczególnie tym, których występ był mocno zagrożony. Dużo pracy mieli nasi fizjoterapeuci i lekarz. Mówiłem już wiele razy, że jestem bardzo zadowolony, że tych trzech specjalistów pracuje z nami, bo dokonują niesamowitych rzeczy. Obrona była kluczem do sukcesu - dodał.

Biegler przyznał, że nie wszystkie elementy gry były zadowalające, ale wspólnie z drużyną jest bardzo szczęśliwy.

 

- To wielki sukces polskiej piłki ręcznej - podkreślił selekcjoner polskiej reprezentacji.

 

Jacek Będzikowski (asystent selekcjonera): Mecz lepiej wytrzymaliśmy kondycyjnie. Mieliśmy więcej atutów. Cieszymy się, że jesteśmy w najlepszej ósemce mistrzostw świata. Trzeba pokłonić się drużynie, że była w trudnej sytuacji kadrowej i podniosła się z tego. Cały czas wierzyliśmy, że potrafimy z nimi wygrać. W końcówce włączyliśmy, kolejny, ostatni bieg i udało się.

 

[WIDEO] Jacek Będzikowski dla PAP po meczu ze Szwecją:

 

 

Kamil Syprzak (obrotowy reprezentacji Polski): Zadanie na kole dziś było niesamowicie ciężkie. Latałem tam jak głupi, robiłem zamieszenie. Obydwie drużyny zagrały dobrze w obronie. Bramkarze zagrali wyśmienity mecz. Byliśmy troszeczkę lepsi. Myślałem, że więcej piłek uda mi się wywalczyć. Przyznaję rywale dobrze bronili. Udało mi się zrobić kilka odsłon, wywalczy więcej miejsca dla kumpli.

 

[WIDEO] Chrapkowski dla PAP po meczu ze Szwecją:

 

 

Bartosz Jurecki (obrotowy reprezentacji Polski): Brak Kima Anderssona był dużym osłabieniem dla Szwedów. Nasza obrona szczelnie stała, a dodatkowo z tyłu mieliśmy Sławka Szmala. Bronił, pomagał nam. W ataku może było parę błędów, ale staraliśmy się szanować piłkę. Dziś świętujemy, a jutro zaczynamy nową pracę. Może ten mecz nie był optymalny w naszym wykonaniu, ale wola walki i serducho, które zostawiliśmy na boisku, to było to co przesądziło o wygranej. Karne? Wychodzę i rzucam. Sędziowie? Wygraliśmy i nie ma co gadać. Dzisiaj grała drużyna i niech ta drużyna zostanie do samego końca.

Chorwacja? To bardzo ciężki rywal. Już słyszałem, że przegraliśmy z nimi ostatnie pięć spotkań. W tym meczu musimy dać z siebie jeszcze więcej. Spotkanie z Brazylią pokazało, że nie są nie do ugryzienia.
 

[WIDEO] B. Jurecki dla PAP po meczu ze Szwecją:

 

 

[WIDEO] Jurkiewicz dla PAP po meczu ze Szwecją:

 

 

Adam Wiśniewski (skrzydłowy reprezentacji Polski): Radość wielka. Dwa dni temu mówiłem, aby limit pecha został wykorzystany. I tak się stało. Po ciężkiej walce wygraliśmy. Gramy dalej.  Awans do ćwierćfinału prawie nam zapewnia miejsce w kwalifikacjach olimpijskich. To jest dla nas bardzo ważne. Mieliśmy zacieśnić środek obrony i może puścić trochę skrzydłowych. Zostawić serce na boisku. Szwedzi nie mogli się przebić przez naszą obronę. W ataku znowu trochę pograliśmy falami. Myślę, że to my w tych ważniejszych momentach zachowaliśmy dużo więcej "zimnej głowy". Byliśmy przygotowani na grę Kima Anderssona. Dziś bramka dobrze, obrona, dobrze, w ataku powychodziło co trzeba. Tylko się cieszyć.

 

[wideo] Wiśniewski dla PAP po meczu ze Szwecją:

 

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens