MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: Szwecja i Francja niepokonane, Algieria postraszyła Islandię - resume 2. kolejki w grupie C (wideo)
18.01.2015 21:05 Źródło: inf. własna

Islandia, Francja i Szwecja odniosły zwycięstwa w 2. kolejce grupy C MŚ piłkarzy ręcznych, które odbywają się w Katarze. Dla ekiopy z Wyspy Gejzerów, to pierwsza wygrana. Szwecja i Francja mają na koncie komplet punktów.

Xavier Barachet ostro atakowany przez egipską obronę (Fot. IHF.INFO)

Sam mecz się nie wygra. Muszą o tym pamiętać Islandczycy, którzy rozpoczęli spotkanie od niespodziewanego 0:6 Algierią. nie mogli upilnować lewoskrzydłowego Riada Chehbura, ktory zdobył na początku spotkania cztery gole.

Islandia podniosła się po tym nokaucie z piczątku meczu i mozolnie odrabiała straty. W 29 minucie na 12:12 rzucił Alexander Petersson, ale Algierczycy odpowiedzieli jeszcze bramką przed końcem pierwszej połowy, w której zasłużenie prowadzili.

Ekipa Islandii drugi raz tego samego błędu nie popełniła i na poczatku drugiej odsłony wbiła szybko Algierii trzy gole, wychodząc na prowadzenie 15:13. I tego prowadzenia nie oddała do konca spotkania, grając zdecydowanie uważniej niż w pierwszych 30 minutach. Ostatecznie Islandczycy wygrali 32:24.

Ile znaczy ekipa Czech bez swojego lidera Filipa Jichy można było przekonać się w spotkaniu ze Szwedami. Na każdą czeską bramkę, ekipa Trzech Koron odpowiadała dwiema, trzema bramkami. Do przerwy było już właściwie po meczu, bo nasi sąsiedzi przegrywali 10:19.

Początek drugiej połowy dawał jeszcze nadzieję Czechom, którzy w ciegu pięciu minut zniwelowali straty do szęsciu trafień - 14:20, ale potem wszystko wróciło do normy. Na prawym rozegraniu brylował Kim Andersson, który z drugiej linii wprost demolował czeską obronę i bramkarzy. Szwed był nie do zatrzymania - rzucił 10 goli na 10 prób! Szwedzi ani przez moment nie byli zagrożeni, wygrywając pewnie 36:22.

Z bardzo dobrej strony w meczu z Francją zaprezentował się Egipty. ekipa z Afryki toczyła wyrównany bój z Trójkolorowymi. Zespół Cloude'a Onesty proadzenie uzyskał dopiero pod koniec pierwszej połowy, dzięki bramkom swojego lidera środka - Nikoli Karabaticia. Do przerwy Francja wygrywała 14:11.

W drugiej połowie świetnie zagrał William Accambray na lewym rozegraniu, który razem z Xavierem Barachetem trzymali wynik dla Francji. Egipt się jednak nie poddawał i cały czas miał szansę dogonienie renomowanego rywala. Frnacuzi to jednak taki zespół, którego bardzo rzadko udaje się komukolwiek dogonić. Francja wygrała 28:24 i podobnie jak Szwecja jest niepokonana w grupie C.

Islandia - Algiera 32:24 (12:13) [wideo - skrót meczu]

Islandia: Gustavsson, Edvardsson -  Sigurdsson 8, Palmarsson 7, Petersson 6, R.Gunnarsson 4, Savavarsson 2, Gudjonsson 2, A.Gunnarsson 2, Kristiajnsson, Atlason, Jakobsson, Sveinsson, Sigurmannsson, B. Gunnarsson

Algieria: Bousmal, Slahdji - Barkous 5, Chehbour 4, Kaabeche 3, Chentout 2, Daoud 2,Mokrani 2, Filah 2, Berriah 1, Boultif, Boukhemis, Hamoud, Biloum, Slahdjum Layadi

Czechy - Szwecja 22:36 (10:19)

Czechy: Galia, Stochl - Babak 5, Sobol 5, Horak 4, Linhart 3, Hrstka 1, Becvar 1, Motl 1, Petrovsky 1, Zdrahala 1, Jurka, Jicha, Sindelar, Szymanski, Kasal

Szwecja: Andersson, Sjostrand - Andersson 10, Petersen 6, Ostlund 5, Olsson 4, Nilsson 3, Ekberg 3, Kalmann 2, L. Karlsson 1, Halen 1, Fahlgren 1, Persson, T.Karlsson, Barud, Nielsen

Egipt - Francja 24:28 (11:14) [wideo - skrót meczu]

Egipt: Bakir, Khalil, Handawy - Amer 5, Mohamed 4m Ramadan 4, Abou Ebaid 2, Issa 2, Hashem 2, Elahmar 2, Radwan 1, Abdelrahman 1, Elbassiouny 1, Elwakil, El Masry, Elderaa

Francja: Dumoulin, Omeyer - N. Karabatić 6, Accambray 5, Barachet 4, Sorhaindo 4, Guigou 4, Porte 3, Fernandez 1, Joli 1, Mahe, Anić, Nyokas, Grebille, L.Karabatić