MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: zwycięskie dreszczowce Polski i Niemiec, spacerek Danii - resume 2. kolejki grupy D (wideo)
18.01.2015 21:07 Źródło: inf. własna/IHF

Polska, Niemcy i Dania to zwycięzcy w drugiej kolejce meczów grupy D MŚ piłkarzy ręcznych, które rozegrywane są w Katarze. O ile Duńczcy zafundowali sobie strzelecki trening z Arabią Saudyjską, o tyle Polacy i Niemcy musieli sie mocno natrudzić, by odnieść zwycięstwa odpowiednio nad Argentyną i Rosją. Liderem grupy D po dwóch kolejkach jest ekipa Niemiec, która jako jedyna ma komplet punktów.

Kibice Rosji byli świadkami pierwszej porażki Sbornej na MŚ w Katarze (Fot. IHF.INFO)

W interesującym nas najbardziej meczu Polska pokonała Argentynę 24:23. Powtórzył się tym samym wynik spotkania sprzed czterech lat z MŚ w Szwecji, ale emocje były chyba jeszcze większe. Argentyńczycy z roku na rok pokazują, że są lepszym zespołem, o czym przekonała się w pierwszej kolejce Dania, w drugiej Polska. Więcej o zwycięskim meczu biało-czerwonych!

Równie emocjonujące widowisko stworzyli Niemcy i Rosjanie. Nic dziwnego, bo stawką spotkania była pozycja lidera po dwócj kolejkach. Lepiej mecz rozpoczęli Rosjanie, którzy obejmowali prowadzanie, ale Niemcy nie oddawali pola. Dopiero pod koniec pierwszej połowy prowadzenie Rosjan zwiększyło się do 4 goli - 9:13.

Po stronie niemieckiej wynik trzymał praktycznie Uwe Gensheimer, który w całym meczu zdobył aż dziewięć bramek, w tym cztery z rzutów karnych.

Wsyarczyło pięć minut drugiej połowy, by Sborna roztrwoniła przewagę. Tym razem niemc grali przez kołowego Wiencka, a także przez prawoskrzydłowego Gretzkiego. W 35 minuce był juz remis 14:14. Po trzech kwadransach to niemcy już dyktowali warunki (21:19).

Prowadzenia nie oddali do końca, choć w końcówce emocje sięgnęły zenitu. Jeszcze w 57 minucie Niemcy wygrywali 27:24 i skupili się na obronie wyniku, a to mogło się zemścić.

Rosja dorzuciła dwie bramki autorstwa Atmana i Sziszkariewa i na boisku zrobiło się naprawdę gorąco. Tym bardziej, że zafaul na rywali z boiska wyleciał Kraus. Sborna nie zdołała jednak wyrównać, choć w meczu zasługiwała na remis. Skończyło się na 27:26 dla Niemców.

Strzelecki trening w meczu z Arabią Saudyjską urządzili sobie - podrażnieni remisem Argentyną - Duńczycy. Egzotyczny rywal Skandynawów prowadził tylko na początku spotkania. Ale rozmiar przewagi uwidoczniła już pierwsza połowa. Od stanu 3:4. Saudyjczycy stracili nieco ponad kwadrans aż 11 bramek z rzędu. Dania do przerwy prowadziła 20:6!

W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło. W 52 minucie Arabia miała na koncie zaledwie 11 goli, a Dania 32. Skonczyło się na handballowym pogromie 38:18.

Polska - Argentyna 24:23 (11:12) [wideo - skrót meczu]

Polska: Szmal, Wyszomirski - Lijewski 5, B.Jurecki 5, Krajewski 5, M.Jurecki 4, Jurkiewicz 2, Daszek 2, Syprzak 1, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, Grabarczyk, Szyba, Chrapkowski

Argentyna: Schulz, Garcia - S.Simonet 5, Pizarro 5, D.Simonet 5, F.Fernandez 4, Querin 2, Vieyra 1, J. Fernandez 1, P.Portela, Cangiani, P.Simonet, Vidal, Carou, A.Portela, Crevatin

Niemcy - Rosja 27:26 (9:13) [wideo - skrót meczu]

Niemcy: Henevetter, Lichtlein - Genheimer 9, Groetzki 6, Wiencek 4, Drux 2, Kraus 2, Weinhold 2, Kneer 1, Strobel 1, Sellin, Pekeler, Schmidt, Muller, Bohm, Schongarth

Rosja: Levshin, Grams - Igropulo 6, Dibirov 5, Atman 4, Chipurin 3, Kovalev 3, Gorbok 2, Zhitnikov 2, Sziszkariew 1, Evdokimov, Skopintsev, Kudinov, Dereven, Aslanyan

Arabia Saudyjska - Dania 18:38 (6:20) [wideo - skrót meczu]

Arabia: Alsalem, Alnassfan - Aljanabi 4, Alsalem 4, Alzaer 3, Alhannabi 2, Alsaffar 2, Alhulaili 1, Albdulali 1, Alobaidi 1, Alhammad, Alsalam, Alabbas, Alabas

Dania: Landin, Green - h.toft 8, Mortensen 5, Lindberg 4, Noddesbo 4, Eggert 4, Christiansem 3, Hansen 3, Sondergaard 2, Daamgaard 2, Schmidt 1, Svan 1, Molgaard 1, R.Toft, Spellerberg