Handball.pl - bilboard
Handballowe zeszyty - apsek
MŚ 2021 Egipt (M)
A A A
Biegler dla Tempa: jestem tym bardzo zbudowany (wideo)
14.01.2015 20:22 Źródło: inf. własna/Tempo
komentarzy 0

Michael Biegler udzielił tygodnikowi Tempo wywiadu przed rozpoczynającymi się w czwartek Mistrzostwami Świata piłkarzy ręcznych. Wykręcił się od prognozowania miejsca, które mogą zająć Polacy, a także nie obiecał, że nie przytrafi nam się mecz na turnieju jak ten sprzed dwóch lat w 1/8 finału MŚ 2011 z Węgrami, od których dostaliśmy ciężki łomot.

 

Michael Biegler liczy na dobry występ kadry na MŚ (Fot. handball.pl)
 Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Selekcjoner reprezentacji Polski podkreśla, że polska ekipa jest dobrze przygotowana do turnieju w Katarze.
 

- Zawodnicy wykonali ogromną pracę. Zwłaszcza przed świętami w Pruszkowie, gdy największy nacisk położyliśmy na trening fizyczny. Jestem zbudowany sposobem, w jaki moi gracze pracowali - powiedział Biegler tygodnikowi Tempo.


Wszyscy kibice zdziwili się, że selekcjoner tak szybko zrezygnował z Patryka Kuchczyńskiego, doświadczonego skrzydłowego, który lewą ręką perfekcyjnie wykonuje rzuty karne, a do tego szybko biega do kontr. Tłumaczenie Bieglera było dość oryginalne…


- Żeby być wiernym swojej filozofii, wytłumaczę nie dlaczego nie ma Patryka, ale dlaczego jest Robert.. Pracujemy teraz nad szybkimi zmianami podczas gry. Chodzi o ot, że by cały czas zachowywać stabilność w obronie. Trener Hiszpanów Manolo Cadenas słusznie zauważył, że w tych mistrzostwach sukcesy osiągną tylko te zespoły, które będą miały najlepiej ułożoną grę defensywną. Robert miał wprawdzie kłopoty ze zdrowiem, ale wierzę, że dojdzie do odpowiedniej formy - powiedział selekcjoner tygodnikowi Tempo.

 


Kto wygra mistrzostwa w Katarze? Zdaniem Bieglera jednym z kandydatów do złota jest Francja, ale w gronie potencjalnych medalistów są także obrońca tytułu - Hiszpania oraz Dania i Chorwacja.


Do miana czarnego konia turnieju pretenduje kilka zespołów. Polska jest wśród nich…
Michael Biegler (trener reprezentacji Polski)
- Możliwe, że Francuzi w grupie C i Duńczycy w grupie D stracą więcej sił niż Chorwacja i Hiszpania, które mają łatwiejszych przeciwników w pierwszej fazie turnieju. Do miana czarnego konia turnieju pretenduje kilka zespołów. Polska jest wśród nich… - analizował dla Tempa Michael Biegler.
 

Wyjście z grupy to podstawowy cel biało-czerwonych w Katarze. W fazie pucharowej muszą uważać zdecydowanie bardziej niż na ostatnich MŚ 2011. Jeden słabszy mecz i nie ma nas w turnieju. Tak się stało dwa lata temu w Hiszpanii. Wtedy w 1/8-ej finału Polacy dostali potężne lanie od rosłych Węgrów, a ten mecz do tej pory siedzi kością w gardle Michaelowi Bieglerowi.


- Wtedy byliśmy w zupełnie innej sytuacji. Pracowałem z drużyną dopiero od dwóch miesięcy, zespół nie potrafił jeszcze sobie radzić z presją. Już to potrafimy - zakończył Michael Biegler


Przyczyna porażki była inna. Graliśmy na stojaco przed środek, na którym Węgrzy postawili rosłych obrońców, ale to już inna historia. Naszym zdaniem Polacy pod presją potrafią grać, co pokazał choćby jeden taki mecz na MŚ 2009 w Zadarze, po którym Artur Siódmiak został ochrzczony przez kibiców "Królem Arturem”…


Co sądzi Michael Biegler o naszych grupowych rywalach i najbliższym meczu z Niemcami? Czytaj w tygodniku Przeglądu Sportowego – magazynie Tempo!

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens