MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
A A A
Duże nadzieje Przybeckiego - "niezwykle istotny etap"
27.12.2017 13:59 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

W dniach 28-29 grudnia reprezentacja Polski weźmie udział w towarzyskim turnieju 4 Nations Cup w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie. Oprócz reprezentacji Polski w zawodch wezmą udział Bahrajn, Japonia i Białoruś. Turniej jest jednym z ostatnich sprawdzianów kadry przed preeliminacjami do MŚ 2019.
 

Piotr Przybecki liczy na dobry występ kadry w 4Nations Cup (Fot. YT / ZPRP)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


- Puchar 4 Narodów traktujemy jako niezwykle istotny etap przygotowań do najważniejszych zawodów – spotkań eliminacyjnych w Portugalii. Chcemy jak najlepiej wykorzystać zgrupowanie w Gdańsku, wprowadzić kilka nowych nazwisk, zobaczymy jaki będzie tego efekt. Po tej grupie widać trudy ostatnich zmagań ligowych. Czekamy na przyjazd tych, którzy grają poza granicami naszego kraju. Musimy dostosowywać obciążenia do poszczególnych sytuacji, bowiem mamy też kilka kontuzji na kluczowych pozycjach w drużynie – powiedział trener kadry Piotr Przybecki.

- Naszym zadaniem jest przede wszystkim utrzymanie wysokiego poziomu gry w obronie, co stworzy nam szansę do kontrataków – musimy szukać łatwych bramek. Ważna jest też współpraca z bramkarzami, którzy nie raz już pokazali, że są w stanie zatrzymać przeciwnika. Nie możemy też zapomnieć o taktyce. Istotne jest dla nas zgranie, szczególnie w sytuacji, kiedy mamy nowego środkowego rozgrywającego. Dlatego tak bardzo liczy się każdy trening i mecz, bowiem każdemu trzeba dać czas - powiedział selekcjoner kadry Polski.

Turniej w Ergo Arenie pokaże na żywo Telewizja Polska. Zobacz plan transmisji w naszym dziale handball w TV!

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens