MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
A A A
Kontuzja Lijewskiego - "kolano przeciążone, ale nic poważnego" (wideo)
21.01.2015 19:25 Źródło: inf. własna/ZPRP/Polskie Radio
komentarzy 0

Bierzemy pod uwagę to, że damy mu odpocząć w meczu z Arabią Saudyjską – mówi lekarz reprezentacji Polski, Rafał Markowski o stanie zdrowia Krzysztofa Lijewskiego. W tej sytuacji więcej minut do grania dostanie dwójka, Andrzej Rojewski i Michał Szyba. Kontuzja Krzysztof Lijewskiego, już w trzeciej minucie meczu z Rosją wyglądała nieciekawie...
 

Krzysztof Lijewski ma być gotowy na mecz z Danią (Fot. N.Barczyk / Pressfocus)
 Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Już drugi raz w turnieju Krzysztof Lijewski przeciążył staw kolanowy. To niebezpieczna sytuacja dla jego zdrowia, bo ponownie lekko skręcił kolano.


- Chyba już moje kolano jest przeciążone, skoro tak się dzieje. Mam nadzieję, że dojdę do siebie przy pomocy naszych fizjoterapeutów - powiedział Polskiemu Radiu nasz rozgrywający.

Na szczęście kontuzja nie jest groźna, a jeden z naszych kluczowych zawodników zagra na katarskim turnieju.
 

- Nie jest to nic poważnego, ale musi dwa-trzy dni odpocząć, aby wrócić do pełni sił. Zastanawiamy się nad zabezpieczeniem jego kolana na kolejne mecze. Wspólnie musimy dojść do jakiegoś rozwiązania, ponieważ Krzysztof nie lubi tego typu zabezpieczeń – mówi Rafał Markowski.


Chyba już moje kolano jest przeciążone, skoro tak się dzieje. Mam nadzieję, że dojdę do siebie przy pomocy naszych fizjoterapeutów
Krzysztof Lijewski
Wszystko wskazuje na to, że Krzysztof Lijewski ćwiczeniami będzie wzmacniał kolano, ale nie zagra z Arabią Saudyjską. Trener Michael Biegler da szanse zmiennikom.

 

Chodzi o Andrzeja Rojewskiego, Michała Szybę, a może na prawym rozegraniu pojawi się Robert Orzechowski.


- Dziś odpoczynek, regeneracja biologiczna w hotelu. Zawodnicy będą jeszcze ćwiczyć na siłowni, ale to jest taki trening, który nie wprowadza wielkich obciążeń. Jutro będziemy się zastanawiać, w którą stronę to dalej pójdzie. Bierzemy pod uwagę to, że damy mu odpocząć w meczu z Arabią Saudyjską - dodaje lekarz polskiej reprezentacji.
 

Rafał Markowski zapewnił, że pozostali kadrowicze czują się dobrze i nic nikomu nie dolega poza obiciami i stłuczeniami, ale to normalne w piłce ręcznej.

 

[wideo] Rafał Markowski o zdrowiu Krzysztofa Lijewskiego dla Kocham Ręczną:

 

 

Polacy mają do rozegrania dwa mecze w grupie D. W czwartek zagrają z Arabią Saudyjską, a w sobotę na zakończenie grupowej rywalizacji z Danią. Polacy mają już prawie pewne wyjście z grupy. Pytanie tylko z którego miejsca zapewnią sobie ten awans...

oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens