I Love Handball - Belka duza 2
Belka - przyjaciel recznej
MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
A A A
MŚ 2015: Polska vs Argentyna - "ciężko się gra z takim rywalem" (wideo)
18.01.2015 19:41 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 1

Polscy piłkarze ręczni odnieśli pierwsze zwycięstwo na MŚ Katar 2015. Zespół trenera Michaela Bieglera pokonał Argentynę w meczu 2. kolejki grupy D. Oto wypowiedzi po spotkaniu z ekipą z Ameryki Południowej.

 

Reakcja Sławomira Szmala po obronie ważnego rzutu karnego (Fot. N.Barczyk / Pressfocus)
 Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Michał Jurecki (rozgrywający reprezentacji Polski): Ciężko się gra z takim rywalem, który gra obronę 3:3, 3:2:1 lub 5:1. To nam sprawiało trochę problemów, ale cały czas udało nam się utrzymywać z nimi kontakt. Raz my prowadziliśmy raz oni.

 

W końcówce, mimo że byliśmy w podwójnym osłabieniu, to zachowaliśmy więcej "zimnej głowy".  Wówczas mieliśmy grać maksymalnie długo. Gdy ręka była podniesiona, to koledzy ustawili akcję pode mnie. Poszedłem w górę i rzuciłem. Miałem trochę szczęścia, gdyż piłka po nodze, ale najważniejsze, że wpadła.

Sławomir Szmal (bramkarz reprezentacji Polski): Naprawdę cieszymy się z tego zwycięstwa. Już przed turniejem spodziewaliśmy się, że będzie ciężko. Po tym co pokazali w meczu z Duńczykami byliśmy pełni obaw. Każdą wygraną przed meczem brałbym w ciemno. Nawet jedną bramką.

 

Dziękuję Panu Bogu, że tak właśnie się stało. Jeżeli ktoś ogląda mecze Ligi Mistrzów, to może zauważyć, że po sugestiach trenera próbuję takie piłki przechwycić jak tą na wysokości linii środkowej. Zdobyliśmy dwa punkty. To jest ważne. O tym meczu trzeba zapomnieć. Wydaje mi się, że jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia. Momentami nie wyglądało to naprawdę dobrze. Teraz mecz z Rosją, a skoro oni przegrali z Niemcami, to musimy z nimi wygrać. A ten ostatni karny? Po prostu trafił we mnie.

 

 

Bartosz Jurecki (kołowy reprezentacji Polski): Na pewno chcieliśmy mieć spokojniejszą końcówkę. Szkoda tych dwóch kar. Argentyńczycy znaleźli swoją szansę, ale popracowała cała nasza obrona. „Kasa” obronił karnego i „setki”. Nie ważne jak, ale przy drugim karnym piłka wpadła do siatki. Nieważne jak, ale wpadła. Jak będę rzucał kulą to też w takich sytuacjach będę się cieszył. Oczywiście trochę szczęścia było.

 

Wielkie dzięki kibicom, że w trudnych momentach nasz wpierali. Momentami nasza gra wyglądała całkiem dobrze. Niestety były też minuty, które pokazały, że musimy być cały czas skoncentrowani. Wydaje mi się, że łatwiej zdobywaliśmy bramki niż cztery lata temu. Możemy do końca mistrzostw wygrywać jedną bramką i też będę zadowolony. Argentyńczycy naprawdę grają bardzo szybko i kombinacyjnie, czasami może zbyt indywidualnie, ale to ich gra. Na tym polega ich siła.

 

Bartosz Jurecki: Najważniejsze było zwycięstwo, nieważne w jakich okolicznościach

 

 

 

Źrodło: ZPRP/Kocham Ręczną

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
1
brak szacunku
obserwator | *.pl | 19.01.2015 09:26
Poziom Argentyny jest aż tak wysoki ,że Duńczycy muszą się cieszyć z remisu a my z wygranego meczu ?
MP Kalisz 2019
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens