MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: Polska vs Rosja - "Szmal zagrał w końcówce niesamowicie" (wideo)
20.01.2015 19:14 Źródło: inf. własna/ZPRP/PAP

Polski sztab trenerski nie krył zadowolenia po dramatycznym, ale zwycięskim meczu z Rosją. Nasza reprezentacja wygrała 27:26 i jest blisko zajęcia czołowego miejsca w grupie. Oto co powiedzieli bohaterowi obu drużyn po arcyciekawym dla oka meczu 3. kolejki grupy D katarskiego turnieju.

Sławomir Szmal podczas interwencji po rzucie Konstantina Igropulo (Fot. N.Bzrczyk / Pressfocus)

Michael Biegler (trener reprezentacji Polski): Ten mecz był identyczny z naszymi przewidywaniami – trudny dla nas. Rosja to niewygodny, mocny rywal.  Różnie się mogło to skończyć, a przecież już na początku straciliśmy Lijewskiego. Chciałbym podkreślić dobrą postawę naszych bramkarzy, zwłaszcza Wyszomirskiego. Gdy przegrywaliśmy 22:24, to była bardzo trudna dla nas sytuacja. Dużo wsparcie otrzymaliśmy od naszych kibiców.

Piotr Wyszomirski
: Po raz pierwszy w karierze zagrałem od początku w meczu turnieju rangi mistrzowskiej. O nominacji dowiedziałem się dzień wcześniej. Nie miałem problemów z zaśnięciem. Na początku odbiłem kilka piłek  i coraz lepiej mi się grało. Fajnie chłopaki zagrali w drugiej połowie, po przerwie moja skuteczność siadła w bramce.

To było też pierwsze spotkanie Andrzeja Rojewskiego w tak dużym wymiarze czasowym. Sławek Sławek Szmal zagrał w końcówce niesamowicie, na 50 procent. Nie wiem jak by to się skończyło, gdyby nie on. Chciałbym podkreślić też postawę Andrzeja Rojewskiego, bo dotąd na tej pozycji grał przeważnie Krzysiek Lijewski. Andrzej zagrał w dużym wymiarze czasowym i bardzo pomógł drużynie.

Krzysztof Lijewski (rozgrywający reprezentacji Polski): Po upadku na boisko uraz nogi doskwierał.  Noga boli, uciekła mi do boku. Cieszę się, że rzucając karne chociaż w ten sposób mogłem pomóc drużynie. Wiadomo, że ciężko jest wywalczyć rzut karny, ale jeszcze trudniej zamienić go na bramkę. Na pewno jest radość, że pokonałem bramkarza. Oglądając takie mecze można powiedzieć, że człowieka „szlag trafia”.

Nie mogę ich oglądać z boku. Sam się dziwię kibicom, że oni to wytrzymują. Szczerze im współczuję. Nie obiecuję, że w następnym meczu będzie lekko, łatwo i przyjemnie, bo z nami nigdy nic nie wiadomo. Mam nadzieję, że chociaż częściowo zmazaliśmy plamę po porażce z Niemcami. Cieszę się, że Andrzej (Rojewski) wszedł za mnie i rozegrał dobre zawody.

[wideo] Sławomir Szmal dla Polskiej Agencji Prasowej po meczu z Rosją:

Oleg Kuleszo
w (trener reprezentacji Rosji): Trudno powiedzieć co się stało. Początek meczu był dla nas dobry. Trzeba to zobaczyć na wideo co się stało w drugiej połowie i wtedy wyjaśni się dlaczego popełniliśmy błędy. Wygrywa zespół, przegrywa trener.

Aleksander Pyszkin (reprezentacja Rosji): To był ciężki mecz, który dla kibicom na pewno mógł się podobać. Spotkanie przegraliśmy w finałowych minutach. Walczyliśmy do końca.

Timur Dibirow (skrzydłowy reprezentacji Rosji): Nie możemy wiele rozmyślać. Musimy się pozbierać i grać dalej. Miejmy nadzieje, że nie pokazaliśmy jeszcze naszej najlepszej gry. Nasze zadanie to wyjść na boisko pojutrze i wygrać z Duńczykami. Nikt nas nie zwolnił z wytyczonego wcześniej celu. Musimy popracować nad sobą. Przede wszystkim zabrakło nam koncentracji.  Jak wszyscy widzieli gramy dobrze, widowiskowo. Niczego poza wynikiem nie trzeba zmieniać.