Euro 2018 Chorwacja (M)
El. ME 2018: remis z Serbią - Polska wciąż bez wygranej
14.06.2017 23:38 Źródło: inf. własna/ZPRP

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegrała dobry mecz w eliminacjach ME 2018. Nasza kadra, która przechodzi gruntowną przebudowę, wywalczyła punkt w wyjazdowym meczu z Serbią.  To dobry prognostyk przed kolejnymi występami naszej reprezentacji, która straciła szanse na awans do styczniowej imprezy w Chorwacji.

Paweł Krajewski zdobył z Serbią siedem goli (Fot. J. Dobranowska / handball.pl)

Po występie biało-czerwonych kilka dni temu w turnieju, w norweskim Elverum, można było mieć obawy o końcowy wynik w Serbii. Tymczasem nasz młody zespół grał z polotem, dużą odwagą na pograniczu ryzyka. Ta taktyka przyniosła efekt w postaci drugiego punktu w tych kwalifikacjach.

Jednego na pewno jeszcze brakuje podopiecznym Przybeckiego. Doświadczenia. To przyjdzie z czasem, zakładając, że każdy kolejny mecz będzie rozgrywany w takim stylu a przede wszystkim z mniejszą liczbą błędów.

Na pochwały zasłużył cały nasz zespół, ale szczególne słowa podziękowania należy kierować pod adresem Piotra Chrapkowskiego, Rafała Przybylskiego, Przemysława Krajewskiego i Arkadiusza Moryto. Do tego kwartetu (w sumie zdobył 28 goli) z pola należy dodać Michała Potocznego, który dopiero po raz czwarty w karierze kierował poczynaniami kolegów z reprezentacji.

Wypada żałować, że obowiązki klubowe uniemożliwiły Kamilowi Syprzakowi grę podczas wspomnianego turnieju w Norwegii. Nasz obrotowy nie zawsze dobrze rozumiał intencję partnerów. Reasumujac nasz zespół pokazał naprawdę sporą dawkę dobrego handballu, który przyjemnie się oglądało.

Gwoli prawdzie bliżsi zwycięstwa byli Polacy, którzy w drugiej połowie prowadzili już trzema trafieniami. Petar Nenadić i doskonale znany w Polsce – Rastko Stojković - zdołali jednak w finałowych minutach poderwać drużynę gospodarzy i doprowadzić do remisu.

W spotkaniu nie zobaczyliśmy Michała Daszka, który ma pęknięty palec lewej, rzucającej ręki.  Występ skrzydłowego w następnym meczu Biało-czerwonych jest wykluczony.  Zespół trenera Piotra Przybeckiego kwalifikację zakończy w najbliższą niedzielę (g. 14:30), grając w sopocko-gdańskiej ERGO ARENIE przeciw Rumunii.

W drugim meczu 5. kolejki grupy 2 Rumunia zmierzy się w Boże Ciało z Białorusią.