Euro 2018 Chorwacja (M)
ME 2016: szwedzki charakter na remis z Danią (wideo, foto)
26.01.2016 18:50 Źródło: inf. własna

Szwedzi i Duńczycy stworzyli dla kibiców fantastyczne widowisko. W tych skandynawskich derbach można było podziwiać nie tylko walkę o każdą piłkę. Obydwie reprezentacje były na podobnym poziomie, więc remis wydaje się sprawiedliwym, jednak niesatysfakcjonującym rezultatem dla rywalizujących zespołów.

Skandynawskie derby dla Danii, Szwecja pokonana (Fot. EHF Media)

Od poczatku spotkania Duńczycy kontrolowali rywalizację. Szwedzi w nastepnych kilku minutach zaczęli popełniać mnóstwo błędów. Szczególnie w ataku, gdzie często faulowali rywala. Wykorzystali to zawodnicy Danii, którzy trafiali do bramki i odskoczyli w 13 minucie na 7:3.

Szwedzi jednak pokazali w dotychczasowych występach na polskich boiskach, że są dobrym zespołem więc potrafili nadrobić dystans. Rywal miał w składzie będącego w niezłej dyspozycji Mensaha, który swoimi trafieniami trzymał korzystny rezultat.

W 25 minucie 15:10 dla Duńczyków. Mimo tego Szwedzi rzucili jeszcze trzy bramki z rzędu i do przerwy tylko 15:13 dla przeciwników

W drugiej części trwała niesamowita batalia Szwedów, którzy mimo ambitnej gry nadal przegrywali kilkoma bramkami. Systematycze odrabianie niekorzystnego rezultatu było niesamowitym wyzwaniem.

Warto było jednak rzut za rzutem  gonić duńczyków. Na 8 sekund przed końcem rywalizacji piłkę ze skrzydła, z trudnej pozycji, rzucał  Zachrisson.

Trafił i na tablicy widniał remis 28:28. To ciekawe widowisko sprawiło, że Dania będzie musiała nadal walczyć o pierwsze miejsce w drugiej fazie.