Euro 2018 Chorwacja (M)
ME 2018: Szwecja w finale - Dania poległa po dogrywce! (wideo)
26.01.2018 22:25 Źródło: inf. własna/ZPRP

Reprezentacja Szwecji zameldowała się w wielkim finale ME 2018. Po dramatycznym meczu, zakończonym dogrywką, ekipa spod znaku Trzech Koron pokonała Danię 35:34. Szwedzi przez większość meczu prowadzili, ale dali się dogonić Duńczykom. W dogrywce zdołali rzucić o jedną bramkę więcej.

Szwecja wygrała po dogrywce z Danią w półfinale ME 2018 (Fot. YT / EHF)

Bohaterem spotkania był szwedzki bramkarz Andreas Palicka, który w sumie odbił 20 piłek rywali (39 procent). Jego wysiłek mógł zostać zmarnowany, gdyż koledzy z drużyny, w finałowych minutach drugiej części gry, roztrwonili przewagę wypracowaną jeszcze przed przerwą.

W przeciwnym obozie wysoką skutecznością popisywała się dwójka rozgrywających, Rasmus Lauge Schmidt (11 goli) i Mikkel Hansen (12). Kroku próbował im dorównać Lasse Svan, który rzucił dwie ostatnie bramki w regulaminowym czasie gry. Oznaczało to dogrywkę, gdyż w tym momencie tablica boiskowa pokazywała remis 28:28.

W dodatkowym czasie gry stroną nieznacznie przeważają byli Szwedzi. Napędzały ich głównie trafienia zaliczane przez Mattiasa Zachrissona. Mistrzom olimpijskim z Rio pozostała walka z Francją o brązowy medal.

[wideo] EHF TV: Szwecja lepsza po dogrywce od Danii w półfinale ME!

Dania - Szwecja 34:35 (14:16, 28:28)

Dania: Landin, Green - Lauge Schmidt 11, Hansen 12, Svan 5, Olsen 3, Zachariassen 2, Mensah 1, Balling, Damgaard, Landin Jacobsen, Lindberg, Molgaard, Mortensen ,H. Toft Hansen, R. Toft Hansen

Szwecja: Palicka, Appelgren - Zachrison 8, Ekberg 7, Gottfridsson 7, Arsenso 6, Wanne 3,   Henningsson 2, Nielsen 1, Ostlund 1, Coderholm, Darj, Jeppsson, Nilossm Pettersson, Tollbring