Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
A A A
Dream. Win. Remember - super hasło ME 2020! (wideo)
11.04.2018 13:45 Źródło: inf. własna/EHF
komentarzy 0

Bardzo sugestywne hasło dotyczace piłki ręcznej i sportu w ogóle wymyślili organizatorzy ME 2020 piłkarzy ręcznych. W skrócie brzmi ono Dream. Win. Remember. To kwintesencja naszego sportu, który ludziom na całym świecie dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.
 

Oficjalne hasło ME 2020 (Fot. EHF / mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Kto w młodym wieku nie myślał o wielkiej sportowej karierze? Kto nie pamięta meczów na podwórku, rozgrywek międzyklasowych, międzyszkolnych, między wojewódzkich czy też ogólnopolskich i międzynarodowych?. Do tego właśnie odnosi się hasło ME 2020, które ma... swoje dalsze rozwinięcie.

DREAM TODAY, WIN TOMORROW, REMEMBER FOREVER
- Marzysz dzisiaj, wygrywasz jutro, pamiętasz na zawsze.

- Te trzy słowa pasują idealnie do tego, by na różne sposoby opowiedzieć o EHF Euro 2020. "Marzysz dzisiaj" - to są dwa bardzo emocjonalne słowa. Dziecko marzy o tym, by zostać profesjonalnym handballistą. Profesjonalni zawodnicy marzą o tym, żeby zdobyć na imprezie mistrzowskiej medal, a każdy organizator marzy o tym, by zorganizować najlepsze ME w historii - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego ME 2020 Krister Bergström ze Szwecji.

- "Wygraj jutro" - możesz siebie zapytać, czy tylko mistrz Europy jest zwycięzcą? Odpowiedź brzmi NIE! Ktoś z pozoru na przegranej pozycji, kto osiąga rundę główną, jest też zwycięacą. Fani, którzy będą na meczach EHF Euro 2020 w swoich krajach też są już zwycięzcami. Arbitrzy, którzy pierwszy raz otrzymają nominację na mistrzowski turniej, też mogą czuć się zwycięzcami - powiedział Bernd Rabenseifner, sekretarz generalny Austriackiej Federacji Piłki Ręcznej (AHF).

- Jesteśmy pewni, że impreza w 2020 roku zostanie zapamiętana na zawsze. To pierwsze EHF Euro z 24-oma zespołami. Pierwszy raz jest aż trzech organizatorów. Puchar EHF Euro jako przygotowujący turniej, w którym oprócz organizatorów zagra aktualny Mistrz Europy - Hiszpania też jest wyjątkowy. I pierwszy raz zobaczymy finał, który odbędzie się na futbolowej arenie - dodał Erik Langerud, sekretarz generalny Norweskiego Związku Piłki Ręcznej (NHF).

Wyjatkowo trafne hasło nie jest jednym wyjątkowym faktem dotyczacym ME. Pierwszy raz w historii ta impreza, która zostanie rozgrana od 10 do 26 stycznia 2020, będzie organizaowana przez trzy kraje: Szwecję, Norwegię i Austrię. Pierwszy raz będą też uczestniczyć w EHF Euro aż 24 zespoły, a nie jak dotychczas 16. To milowy krok na drodze rozwoju i popularyzacji piłki ręcznej w Europie i na świecie.

Szwecja zorganizuje w Goeteborgu, Malmoe i Sztokholmie rundy preeliminacyjne dwóch grup, jedną rundę główną i finałowy weekend. Austria będzie gościć w Wiedniu i Grazu dwie grupy preeliminacyjne oraz jedną rundę główną. Z kolei Norwegia zorganizuje w Trondheim rundy preeliminacyjne dwóch grup.

Póki co już jutro dowiemy się jak będą wyglądały grupy eliminacyjne do ME 2020, w ktorych rywalizować będzie też Polska. Losowanie odbędzie się 12 kwietnia o 19-stej w Trondheim.

 

[wideo] EHF TV: zobacz losowanie grup eliminiacyjnych do ME 2020!
 

Handballowe_zeszyty_3
TAGI: mistrzostwa europy  ehf  
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens