ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
EHF Euro 2016: Hiszpania wygrywa - Niemcy nie dogonili faworyta (wideo)
16.01.2016 17:50 Źródło: Michał Libuda

We wrocławskiej Hali Stulecia zespoły Hiszpanii i Niemiec zainaugurowały rywalizację w grupie C mistrzostw Europy. Na trybunach widać było zdecydowaną przewagę kibiców niemieckich. Oprócz nich była grupa fanów z Hiszpanii, Słowenii czy Szwecji. Hala była szczelnie wypełniona sympatykami piłki ręcznej.

Spotkanie zaczęło się od skutecznego rzutu Fatha. Niemcy stawiali bardzo skuteczny opór przeciwnikom. W 5 minucie prowadzili 4:2 za sprawą Pekelera, który celnie rzucił. Hiszpanie w nastepnych minutach zaczęli odrabiać niekorzystny rezultat.

W 15 minucie remis10:10. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego w takiej sytuacji potrafiła odskoczyć na kilka bramek, wykorzystując nieporadne ataki Niemców. Widać było absencję w szeregach rywala kilku podstawowych zawodników.

Trzy trafienia z rzędu rzucone przez Guardiolę, Ugalde oraz Garbindo wpłynęły na 7 bramkową korzyść Hiszpanów. Mimo takiej sytuacji Niemcy potrafili powstrzymać przeciwników, którzy zaczynali mieć niemałe problemy. W 30 minucie Macheda otrzymał czerwoną kartkę za celowe trafienie w twarz rywala z rzutu wolnego. Oprócz niego dwie minuty dla jeszcze dwóch graczy Hiszpanii.

Mimo potrójnej kary Hiszpanie na początku drugiej części rzucili bramkę za sprawą trafienia Garcii. Często wykorzystywany skrzydłowy Tomas trafił w 40 minucie na 23-19. Wywalczona cztero bramkowa przewaga utrzymywała się w opisanej rywalizacji.

W 50 minucie celny rzut Pieczkowskiego zmniejszył odstęp i na tablicy było tylko 28-26 dla ekipy chcącej wygrać turniej. Kilka minut potem Niemcy w podwójnym osłabieniu, rzut karny dla Hiszpanii i bramka Riviery. Do końca spotkania Niemcy nie dogonili Hiszpanów. Faworyt wygrał jednak musiał się cięźko napracować.