Handballowe zeszyty - apsek
ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
A A A
Echa losowania ME 2016- "trudna grupa, ale nie ma tu łatwych" (wideo, foto)
19.06.2015 18:32 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Polscy piłkarze ręczni zagrają w grupie A ME z Francją, Macedonią i Serbią. Jak wyglądają poszczególne grupy po losowaniu i z kim zagra nasza reprezentacja, już wiemy. Pora dowiedzieć się co przed losowaniem, w jego trakcji i po powiedziały osoby związane z naszą piłką ręczną.
 

Sławomir Szmal pomagał przy losowaniu grup EHF Euro 2016 (Fot. EHF Media)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!


Andrzej Kraśnicki (prezes ZPRP): Do najważniejszego wydarzenia w historii polskiej piłki ręcznej pozostało 210 dni. To będzie prawdziwe święto tej dyscypliny sportu.

Adam Korol (minister sportu): Piłkarze ręczni, to wielcy wojownicy. Wierzę, że zdobędziemy tytuł Mistrzostw Europy.

Sławomir Szmal (kapitan reprezentacji Polski): Pomyliłem się. Moje typy były inne, ale ich nie zdradzę. Trafiłem tylko jeden zespół z mojej listy życzeń.
 

Uczestniczyłem w wielu tego typu imprezach, ale po tej dzisiejszej jestem pod ogromnym wrażeniem.
Michael Bigler (trener reprezentacji Polski)
Michael Bigler (trener reprezentacji Polski): Nim przejdę do strony sportowej, muszę powiedzieć kilka słów o stronie organizacyjnej dzisiejszego losowania. Uczestniczyłem w wielu tego typu imprezach, ale po tej dzisiejszej jestem pod ogromnym wrażeniem. Słowa uznania dla organizatorów. Teraz o stronie sportowej. Ze względów organizacyjno – marketingowych rozstawiono niektóre drużyny i z tym trzeba się pogodzić. Wylosowaliśmy Francję i to był mój typ. W pozostałych przypadkach typowałem inaczej. Grupa silna, ale tutaj nie ma słabych. Cała szesnastka wywalczyła przecież po trudnych bojach awans do finałów. Czekają nas trudne boje.


Stanisław Majorek (były trener kadry Polski): Wszystkie grupy są trudne, ale trzeba grać. Może wreszcie uda nam się pokonać Francję. Myślę, że łatwiejsza by była Hiszpania, bo oni podobnie jak my, są romantyczni.

Bogdan Wenta (były trener kadry Polski): Czy zdobędziemy medal w tych mistrzostwach? Jest to realne, gdyż losując w grupie Francję, nie trafimy na nią w półfinale. W sumie grupa bardzo silna, ale chcąc zdobywać medale, trzeba wygrywać z mocnymi. A jest o co grać, bo to nie tylko Mistrzostwa Europy, ale również bezpośrednia eliminacja do Igrzysk Olimpijskich. Ponadto dla wielu naszych zawodników będzie to jedna z ostatnich wielkich imprez w ich karierze.

Michał Jurecki (rozgrywający kadry Polski): Grupa trudna, ale tutaj każda grupa jest trudna, a rywale wymagający. Ja życzyłem sobie Francji. Do każdego z rywali trzeba podchodzić z szacunkiem. W Mistrzostwach Europy nie ma łatwych spotkań i nie można sobie pozwolić na stratę punktów, gdyż potem nie będzie okazji do ich odrobienia.

Karol Bielecki (rozgrywający kadry Polski): Grupa nie jest łatwa, bo w Mistrzostwach Europy nie ma łatwych grup. Mobilizacja będzie potrzebna w każdym meczu. To prawda, że z Francją i Macedonią jeszcze nie wygraliśmy, ale przecież każda passa się kiedyś kończy.

Piotr Wyszomirski (bramkarz reprezentacji Polski): Niełatwa grupa, ale gdzie można znaleźć łatwą? Pocieszające jest to, ze w drugiej fazie trafiamy na teoretycznie łatwiejszych rywali. A ponadto najwyższy czas by pokonać tych, z którymi jeszcze nie wygraliśmy.


Michał Szyba (rozgrywający kadry Polski): Z tym, ze grupa jest bardzo silna, należało się liczyć. Po prostu trzeba grać i wygrywać. Tak z Francją, jak i z zespołami z Bałkanów. Łtwo nie będzie, ale przecież za nami będzie kilkanaście tysięcy kibiców w hali i kilka milionów przed telewizorami. W pierwszej fazie mistrzostw z kolegami ze Słowenii na parkiecie się nie spotkam.

 

[wideo] Zobacz ceremonię losowania grup ME 2016!

 

 

Zebrał Tadeusz Piątkowski

oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens