Handballowe zeszyty - apsek
ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
A A A
El. ME 2020: Polska vs Kosowo - "to była obowiązkowa wygrana"
25.10.2018 08:27 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozbiła Kosowo 37:13 w meczu 1. kolejki eliminacji ME 2020. Po spotkaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim wszyscy zawodnicy i trener byli w dobrych humorach, ale zdawali sobie sprawę, że w sportowej walce z Kosowem wysokie zwycięstwo było obowiązkiem biało-czerwonych.

 

Paweł Paczkowski uznany MVP meczu w gronie Polaków (Fot. EHF TV)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Piotr Przybecki (trener reprezentacji Polski): Zależało nam, aby na początku mocno postawić się zespołowi z Kosowa w obronie. Dobra dyspozycja bramkarzy, do przerwy Adama Malchera, a później Mateusza Korneckiego, pozwoliła nam wyprowadzać skuteczne kontry. Każdy mecz jest dla nas ważny. Rozpoczynamy nowy etap, nowe eliminacje.

 

Paweł Paczkowski (rozgrywający reprezentacji Polski): Cieszę się, że dziś nie popełniliśmy prostych błędów jak to miało miejsce w styczniu, gdy poprzednim razem graliśmy Kosowem. Jedynie uwagi można mieć do naszej gry w ataku pozycyjnym w drugiej części pierwszej połowy. Zawsze przyjemnie się gra przy wypełnionych trybunach i przy takich kibicach. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach reprezentacji będzie podobnie. W spotkaniu z Izraelem będziemy faworytem.

 

Mateusz Kornecki (bramkarz reprezentacji Polski): Trener przed meczem uczulał nas, aby ani na moment nie tracić koncentracji. Obrona rzutów karnych zawsze jest widowiskowa. Na mojej pozycji jest duża rywalizacja. O to nam wszystkim chodzi. Dziś byłem w składzie, ale to jest zawsze decyzja trenera.

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens